Avatar uživatele
FlAsh_7

Je tady někdo z vás minimalista?

Je tady někdo z vás minimalista? Pokud ano, proč? Jak se vám tím změnil život? Pokud nejste, co si o tom myslíte?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? DoTazatel před 1651 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Moje album Black and white má určité prvky minimalismu. Dané kresby mají pouze tři barvy (černou, bílou a různé odstíny barvy šedi) a nezobrazují žádný objekt (až na několik kreseb), ani nic reálného. Jedná se o abstrakci.

Když hraji simulátor života Sims 1, tak domy, které stavím, nemají moc dekorace a simíci v nich mají pouze ten nejdůležitější nábytek, spotřebiče a elektroniku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
DoTazatel

Minimalismus je životní styl. ve kterém se soustředíme jen na to důležité a potřebné. Jde o vytváření prostoru. Drží se zásady ‚méně znamená více.‘

Minimalismus znamená:

  • uspořádání místa podle potřeby, zbyvení se veškerých neužitečností a ponechání si jen toho, co nezbytně potřebuji (=pravidelně používám)

*soustředění se jen na jednu věc (jeden úkol, který je třeba splnit. jeden životní cíl atd… po jejich splnění předejít na další).
*minimalismus v myšlenkách – zabývat se jen důležitými věcmi, nerozptylovat se, koncentrovat se
*vytváří prostor pro důležité věcí (tím, že se zbaví těch zbytečných — nejde zde ovšem jen o zbavení se o pouhých věcí, ale taky o oprostění se od minulosti a pocitů, které s věcmi souvisí)

  • „za pomocí míň věcí toho dokázat víc a efektivněji“

*V jednoduchosti je krása
*Minimalismus je proces (soustavná-udržovaná činnost, ostatně jako většina věcí)
*Zbavení se zbytečností znamená taky zbavení se věcí, které nás rozptylují
*vede k (maximálnímu) zjednodušení a uspořádání života (cílů, návyků, = priorit, myšlenek,…)
*Dává přednost kvalitě před kvantitou
*Pomůže člověku uvědomit si důležitost jistých věcí (a zbytečnost jiných)
*„Míň věcí = více životního prosstoru.“
*Minimalizovat se dá snad všechno (každá oblast života… někteří si myslí, že minimalismus znamená ‚vyklizení místností v domě‘ anebo hudební styl, ale je to mnohem víc).
*Člověku dojde, že většinu věcí, které doma má jsou naprosté zbytečnosti

  • sentiment spojený s věcmi je snad naprosto zbytečný a kolikrát v nás vyvolává stres či depresi. Ve skutečnosti jsou ty pocity k těm věcem spojené s nějakými údálostmi v minulostmi totiž hlavně s nějakými lidmi, kterým jsme ale neprojevovali takové city (sentiment) a úctu jako projevujeme těm věcěm, které jsou s nimi nějak spojeny (ať už to byl dátek od nich, nebo nějaká událost s těmi osobami spojená). Je třeba si uvědomit, že to jsou jen věci a nejsou to ty osoby (a je na hlavu chovat se k věcem jako k nějakým osobám).

*nemá jednoduchou definici
*Zbavení se všech zbytečností přináší obohacení života
*Když se přestaneme zabývat zbytečnostmi (věcmi, myšlenkami, ale i některými lidmi, návyky atd). můžeme se začít zabývat věcmi na kterých (nám) skutečně záleží, a které jsou důležité.
*Pár kvalitních věcí nahradí obrovské množství věcí zbytečných
*Ušetříme peníze a můžeme se díky minimalismu s nimi naučit zacházet (a chápat je)
*Ušetření času, jeho organizace aj..

Minimalismus = žít jednoduše, ale přitom efektivně, produktivně, smysluplně, kvalitně,…

„Minimalismus je minimální plýtvání energie, zdrojů a financí a naopak maximální využití času, energie, zdrojů a financí.“

Tohle jsou výhody minimalismu, ale bude jich i víc.

Osobně jsem na minimalismus narazil před pár měsící a začal jsem ho téměř hend užívat v praxi. V domě (a především v pokoji) jsem se zbavil všech zbytečností včetně nábytku aj. nevyužitých věcí, protřídil si skříň s oblečením atd. K obyčejným věcem jsem byl vždycky hrozně sentimentální a neměl jsem to srdce je vyhodit, ale až mi došlo jak jsou zbytečné, a co ve skutečnosti znamenají, tak jsem jim všem dal sbohem.

Upravil/a: DoTazatel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jsem opakem. Nemyslím si nic, je to každého věc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Minimalismus znamená i minimální zájem a myšlení?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Nemyslím si o tom nic, neb o tom nepřemýšlím.
Jsem spíš maximalista.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek