babule

kolik mouky na knedlíky pro 25 lidí.na porci počítám 6 knedliků.dík

knedlíky

Nejlepší odpověď
hanulka11

Udělej ze
3kg hrubé mouky
2 1/2 kostky droždí
4 vejce a dál už to znáš hlavně nech dobře vykynout, aby ti pak ve vodě nepraskly.
Doplňuji:
nakrájej do těsta 6 housek

Další odpovědi
Děda Louda

Na pomoc ti přispěchá naše stará známá a všemi oblíbená trojčlenka.

fablen

souhlasím s Hanulkou, dle normy, kterou používáme v práci při vaření, to vychází na 3,13 kg 🙂

jmhad

V práci dělám ze 3 kil 7 knedlíků po cca 600 gramech a na jeden knedlík počítáme 4 porce po 5 plátcích – ono záleží,jak to necháme nakynout.čili udělám 140 ks.Vy chcete 150,tak přidáme půl kila.Na to množství do misky kvásek 3× kvasnice,3 vej­ce,trochu hladké mouky a lžíci moučkového cukru /ty kvasnice chtějí z něčeho žít/.Až bude kvásek přetékat z misky, zadělám těsto.Sůl do mouky,ne do kvásku!