Avatar uživatele
Kazatel

Kolik malých dětí v ČR, jež nemusí nosit roušku, resp. respirátor, zatím chytlo covid?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Beno před 894 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Většina, někteří bezpříznakově, ale poslední vlna je vlna neočkovaných a málo chráněných dětí, kteří přinesly covid ze školky nebo školy a předali ho doma:

Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/koronavirus-data-mezi-staty-eu-ma-cesko-nejvic-nakazenych-deti-182387

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Původce kovidu je takový kouzelný bacil, když děláme, že neexistuje, tak on záhadně zmizí. No a děti nemají čas na něj myslet. Na rozdíl od fermaceutik a médií upřednostňují jiné zájmy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
df

Myslím, že ti z toho už pěkně hrabe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beno

Všechny děti by měly nosit do školy respirátor. Školník, nebo učitel by jim měl měřit při vstupu do školy bezdotykově teplotu na čele.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marty Koller

Všichni i ty co je nosili. Hlavně že já jsem respirátor bral, myl jsi ruce, bral vitamíny c,d. Ovoce, zeleninu cvičil jsem každý den a chytil jsem to stejně a lehký průběh,tak zklidni tu svojí provokaci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Beno: Děti? Respirátor? Shodou okolností mám nějaké zprávy jak to vypadalo ve třídě prvňáčků… respirátory se váleli i po zemi, pak si je děcko vezme a nasadí na nos. To je ochrana…
Nehledě na to, že ty děti nemůžeš udržet v klidu. Možná jo – hodinu, možná den. Ale ne půl roku nebo dva roky. ty děti si spolu hrají lítají, kočkují se. V takovém prostředí jsou roušky nebo respirátory na dvě věci. S tím nic neuděláš, pokud nezavedeš režim jak v koncentráku s několika dozorci.

Avatar uživatele
Dochy

zjentek: Není to bacil.

Avatar uživatele
zjentek

No a co to teda je? Moribundus?

Avatar uživatele
Dochy

Bacil se považuje za živý organismus. Jde o kompletní, životaschopnou buňku. Čím nám vadí je, že budˇ požírá naše buňky, nebo si klidně jen vegetuje, trochu užírá z našich zásob a byla by vcelku v klidu, až na to, že nám tělo zasírá (doslova) třeba nervovým jedem.

Vir se nepovažuje za živý organismus, v zásadě jde jen o nějaký shluk bílkovin, který je bez našich buněk neaktivní. Nic nežere, nic nevyučuje, nic netvoří. Ale když se dostane do našich buněk, ty ho pochopí jako důležitý recept, kterým by se měli řídit a tak podle toho receptu vaří další viry…

Zástupci bacilů jsou například streptokoci, stafylokoci apod. – platí na ně více či méně dobře antibiotika – jedy (způsobují například tetanus, některé druhy angíny, růži,…)
Zástupci virů jsou například coronaviry, rhinoviry a spousta dalších… (Covid, rýma,… vzteklina, pravé neštovice) – nejdou léčit antibiotiky – zkrátka proto, že nežerou a proto je nelze otrávit.

Avatar uživatele
zjentek

Konečně stručné a jasné vysvětlení k pochopení, DĚKUJI! (;

Avatar uživatele
Marty Koller

Pepa25 nevěř zprávám

Nový příspěvek