Lgee

Kolik litrů vody spotřebuje za 24 hodin nepřetržitě tekoucí kohoutek vody?

Kolik litrů/peněz je to za každých 24 hodin? A zastavi se to po nějaké době, nebo to teče nezávisle na výši nedoplatku?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na průměru kohoutku, na tlaku vody v řadu. Kohoutek se nechodí dívat na vodoměr a teče tak dlouho, pokud nedojde ve vodárně voda.

Další odpovědi
Pepa25

Záleží, jestli je puštěný naplno, zda je tam perlátor, jaký je tlak atd. – může to být čůrek litr za minutu, ale také klidně 12 litrů za minutu, maximálně se uvádí 20 litrů (viz odkaz). Za 24 hodin by to při tom maximu bylo 28,8 kubíku při ceně 100 Kč tj. 2880 Kč za den …

Zdroj: https://www.ces­kestavby.cz/clan­ky/vodovod-site-studny-uspora-vody-6842.html

zjentek

Mně jednou taky jeden netěsnil a za den mně nakapal dva kýble.

Kazatel

Sec sakra moc.

paul1

Určitě teče nezávisle na doplatcích. Ale někde jsem četl, že kapající kohoutek vodoměr nezaregistruje.

Kelt

To jsme měřili na kolejích. Měli jsme odměrný válec a měřili, až se naplní. Stopkami jsme měřili čas. Tak jsme kontrolovali netěsné kohoutky. Pak je to jenom přepočet celkového objemu vytečené vody za 24 hodin a při znalosti ceny vody se pak divíš. Pokud to máš doma, tak existuje hlavní uzávěr vody, který je dobré zavírat, pokud vodu nebudeš zrovna potřebovat.

Dochy

Kohoutek nespotřebuje nic. Obvykle je z nenasákavých a vodě odolných materiálů.

A jinak bude protékat dokud jej někdo nezastaví. Možná někde existují nějaké bezpečnostní ventily, ale mezi lidmi známé nejsou.
Vyúčtování se zpravidla dělá jednou ročně, takže pravděpodbnost, že by na problém přišel někdo z venku včas je poměrně mizivá.

Jerome B

Ahoj,

Jste podnikatel nebo žena? Potřebuješ půjčku? Máte zájem o získání jakéhokoli typu půjčky? nebo jste ve finančním chaosu nebo potřebujete finanční prostředky na zahájení vlastního podnikání? Potřebujete půjčku, abyste vyrovnali svůj dluh nebo splatili své účty a začali pěkně podnikat? Máte nízké kreditní skóre a je pro vás obtížné získat půjčku od místních bank/jiných finančních institucí? , kontaktujte nás prostřednictvím firemního e-mailu na adrese: jeromeburchael91@gmail.com

Kontakt přes Whatsapp: +12149748303
Pozdravy