Smack

Kolik km dokáže uletět jaderná zbraň?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nula. Buď je shozena z bombardéru a padá jako gravitační bomba nebo ji musí nést jako jadernou blavici balistická střela.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Jadern%C3%A1_tri%­C3%A1da

Další odpovědi
Drap

Záleží na jakém je nosiči. Neni problém, aby přeletěla polovinu zeměkoule.

Dochy

Jaderná zbraň se dostane tak daleko, jak ji donesete… Není problém ji dopravit na Mars. Otázka je, proč to dělat.
Existují pokud vím miny. Ty zůstávají tam, kam je někdo zakope. Pak dělostřelecké granáty s dostřelem desítky kilometrů. Asi bys nechtěl být tím, kdo je odpálí. V některých případech je dostřel menší než účinný dosah výbuchu. Pak máme letecké pumy (taky asi nic moc práce pro piloty, takže i ty pumy ve velké míře budou spíše muzejními exponáty). A pak hlavice nesené raketovými nosiči – a ty pokud vím jsou různé s dosahem od pár set kilometrů, do řádově desítek tisíc. Reálně tedy neexistuje na Zemi místo bezpečně mimo dosah jaderných zbraní.

Kepler

Podle toho které kategorie. Malé taktické pár desítek km, mezikontinentální třeba 8000 km.

Viktorie II.

Odhadem. 50 km?

Kryšpín

Na př. na ruských ponorkách mají dolet asi 10 tisíc km, je tam několik hlavic a každá hlavice má sílu 150 kt, rychlost okolo 25 tisíc km za hodinu.
Tak třeba podobná střela z USA zasáhne Moskvu za pět minut.

Lgee

4367,63

Dochy

Kryšpín: „rychlost okolo 25 tisíc km za hodinu.
Tak třeba podobná střela z USA zasáhne Moskvu za pět minut.“
Tak 25tis km/h – tos trochu přehnal. To může zvládnout raketa v orbitální fázi letu
USA-Moskva 5 minut – tos hodně přehnal i při uvažování té rychlosti 25000km/h