Kolik kg vážil Ježíš?

Nejlepší odpověď
annas

Může se podívat na jeho fotografii, jak asi vypadal.

"O tom, jak Syn boží vypadal, se nelze dočíst ani v biblických evangeliích. Přesto Richard Neave svou podobu Ježíše Krista tvořil i na podkladě některých útržků z Bible. Vzhledem k tomu, že Jidáš Iškariotský musel v Getsemanské zahradě Ježíše římským vojákům ukázat, aby ho mezi ostatními učedníky rozpoznali, se zřejmě svým vzhledem od ostatních nijak výrazně nelišil. Předpokládá se tak, že měl obličejové rysy typické pro galilejské Semity té doby. Neave proto se svým týmem zrentgenoval tři semitské lebky, objevené izraelskými archeology, které pocházejí právě z doby, kdy Ježíš žil. Pomocí počítačové tomografie z nich pak vymodeloval Ježíšovu tvář.

historický Ježíš měl v souladu s tehdejší židovskou tradicí tmavé oči a pravděpodobně i vousy. Bible také poskytla vodítko k tomu, jaké měl vlasy – krátké a kudrnaté, nikoli dlouhé, jak je většinou zpodobňován.

Na základě analýzy kosterních pozůstatků semitských mužů vědci rovněž popsali průměrnou postavu židovského muže z Galileje té doby.

Podle té měl Ježíš měřit jen okolo 150 centimetrů a vážit zhruba 50 kilogramů. Vzhledem k tomu, že do svých třiceti let se živil jako tesař, vědci předpokládají, že měl opálenou, větrem ošlehanou tvář a svalnatější postavu. atd. "

http://extras­tory.cz/jak-skutecne-vypadal-jezis-kristus-byl-maly-svalnaty-snedy-a-kudrnaty-tvrdi-vedci.html

Další odpovědi
Anikitos

Vsadím se, že tak 112 kg, docela řízek. To měl pupek z toho, jak měnil vodu ve víno… :'D

To nemužem vědět, ani kdyby existoval…

Edison

UTFG. Pochybuju, že to tady někdo bude vědět. Podle mě se to neví vůbec.

marci1

To nikdo neví. Údajně byl menší postavy, spíše tělnatý.
https://g.cz/jak-vypadal-jezis-historik-tvrdi-ze-nasel-jedinou-podobiznu-krista/

CzechCountry

Nelze dohledat, vzhledem k tomu, že ani neexistuje přesný popis jeho vzhledu…