PANÁD

Kolik je neznabohů?

Je ve světě obdobná situace jako u nás, že mnoho lidí nemá žádnou víru. Ptal jsem se na to např. v Indonésii a nemohli vůbec otázku pochopit. Neznají případ, že by někdo neměl nějakou víru.Je Česko vyjímka s velkým procentem nevěřících? Děkuji.

Nejlepší odpověď
arygnoc

nie som neznaboh – bohov poznám, a že ich je.

to za prvé.

za druhé – nie som veriaci, aspoň nie v tom zmysle, že by som kľačiac mlátil hlavou do zeme, zabíjal v mene viery, odopieral si nejaké jedlo alebo kvôli viere celý život rozjímal a na živobytie žobral a mnoho iných pošukovín konaných tzv. veriacimi, tj. nevidím žiadny prínos viery (vami chápanej) pre môj život.

neselektujte – to už tu bolo a dopadlo to pálením čarodejníc, svätými vojnami a inými obeťami bohu/bohom.

nestačí vám vidieť, žo sa deje v mene alláha, božom?

:-Q

Další odpovědi
Pepa25

Celosvětově 16% lidí a podle jednotlivých států od 1% až po 80–90%. Anglická Wikipedia:
http://en.wiki­pedia.org/wiki/I­rreligion_by_cou­ntry

www

Podle mne je víra v Boha, pouze jedna část víry.
Někdo může věřit v reinkarnaci, jiný Aláha, další v moudrost přírody, nebo sama sebe, atd. Nejprve bychom proto museli ujasnit co to vlastně podle tebe víra je. Ani pak bychom ale nenašli odpověď na tvoji otázku ‚kolik?‘.
Mám názor, že každý z nás něčemu z uvedeného věří.

Milles

„Česká republika bývá označována za jednu z nejateistič­tějších a nejsekularizo­vanějších zemí na světě.“ – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­teismus_v_%C4%8C­esku

Tady je globální přehled světa, kde je barevně zvýrazněn podíl ateistů:
http://freethou­ghtkampala.wor­dpress.com/2010/03­/01/how-many-atheists-are-there-in-the-world/

A např. zde je přehled, který zobrazuje procento věřících v boha v Evropě:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­teismus#media­viewer/Soubor:E­urope_belief_in_god­.svg

Z toho se dá vyvodit stanovisko, že jsme opravdu jedni z největších „neznabohů“… 🙂

Drap

I ateisté jsou svým způsobem věřící, ovšem ne v Boha.

mosoj

A o co jde ?
Doplňuji:
Život mně naučil. Charakterem nejhorší lidi které jsem poznal byli také velcí pánbíčkáři.

bububabu

Bohužel pouze Česko je z největší části pohanské… Pak už jsou jen Křováci :)