Odpovedi18

Kolik je maximální počet propustek za měsíc?

Mám na mysli propustky k zubaři a třeba na rehabilitace

Nejlepší odpověď
annas

Myslíte propustky k lékaři?
"Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na nezbytně nutnou dobu, bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno ve zdravotnickém zařízení, které je ve smluvním vztahu ke zdravotní pojišťovně, kterou si zaměstnanec zvolil, a které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance a je schopné potřebnou zdravotní péči poskytnout (dále jen „nejbližší zdravotnické zařízení“), pokud vyšetření nebo ošetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu.

  1. Bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno v jiném než nejbližším zdravotnickém zařízení, poskytne se pracovní volno na nezbytně nutnou dobu; náhrada mzdy nebo platu však přísluší nejvýše za dobu podle písmene a)

Počet absencí každopádně není omezen žádným konkrétním číslem, ošetření či vyšetření ale musí být nezbytná" .

https://forum­.mesec.cz/index­.php?topic=9430­.0

Po doplnněí podotázky- v odkazu, který jsem vložila, se dovíte i o volnu na rehabilitace.

„Ne každá rehabilitace lze brát jako nezbytné lékařské ošetření. Třeba to tak bude brát Váš zaměstnavatel a pak je možné chodit na takovouto rehabilitaci jen ve svém volnu“ atd. .

Další odpovědi
Drap

Pokud myslíš od zaměstnavatele, tak neni žádným zákonem nijak omezeno. Mohou však existovat jistá omezení v jednotlivých firmách.

Edison

Kam? Od koho?

cukrar

není ničím omezen počet návštěv lékaře a lékařských vyšetření.

ivzez

Oficiálně není stanoven žádný počet,
ALE:

Zaměstnanec je povinen návštěvy lékaře (ošetření či
vyšetření) absolvovat přednostně mimo pracovní dobu.

Na omluvené volno vzniká nárok jenom v případě, že ošetření nebylo
možné mimo pracovní dobu a že to lékař potvrdí na propustce (či na písemném potvrzení o návštěvě).

Rehabilitace je problematičtější, ne vždy ji musí zaměstnavatel
uznat (ne vždy jde o nezbytné lékařské ošetření).

Mc Merkurion

… už jsi se ptal: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-propustek-si-mohu-dovolit-mesicne-rocne , asi nečteš odpovědi …