Beer4Real

Hrozí mi vyhazov?

Chodím druhým měsícem poctivě do práce, bez jediné chyby (pozdní příchod apod.).
Dnes jsem se na ranni směnu prostě vykašlal a nedošel tam. Jen sem se telefonem omluvil že mi není dobře.
Nárok na dovolenou nemám, jsem ve zkušební době.
Je to moje chyba, sem hňup.
Co mám zitra vedoucímu říct, aby mě nevykopl?
Tuším že mi řekne, že si dělám z práce holubník a ať mizím.
Chci jen nějaký rozumný názor.
Dík
Doplňuji:
Vše v pořádku, vyhazov mě zatím minul :)
Já už se polepším :)

Nejlepší odpověď
setapouch

Rozumný názor na nerozumnou věc… Zkus se omluvit zdravotním stavem a dodatečně požádat o dovolenou. I ve zkušebce máš nárok na jednu dvanáctinu za každý měsíc, pokud se nepletu.

Další odpovědi
Banán88

…no asi bude zalezet na poctu uchazecu stojicich za Vami, nadale jak moc uspokojivym zpusobem jste svou praci odvadel a jaky z Vas maji celkovy pocit.. Pokud neni duvod jiny, tak tento jeden den se da v celku snadno prehlednout a oni si to v administrative nejak vyresi. Ovsem pro priste… ehm…

mosoj

Pokud toto děláš ve zkušební době, co potom pak. Jestli nějaké pak bude.
Takto bude uvažovat tvůj nadřízený. Také záleží jak snadno jsi nahraditelný !

Kiti

To si měl jít radši ukecat doktora, aby ti napsal propustku nebo neschopenku.
Tedˇse můžeš tak maximálně omluvit ještě jednou až přijdeš a uvidíš. Ve zkušební době není potřeba žádný důvod k propuštění.

Emefej

Chceš slyšet nějaký rozumný názor? Nic rozumného se na absenci ve zkušební době nedá říci.

Dochy

Pěkná blbost nepřijít bez důvodu…
K té dovolené: že nemáš nárok je víceméně ptákovina. Dle ZP dovolenou nařizuje zaměstnavatel (s ohledem na oprávněné zájmy zaměstnance a ty pindy…). Nárok na dovolenou se počítá podle odpracovaných dní. Žádat odovolenou ve zkušební době je neobvyklé ale ne vyloučené. Jde o dohodu zaměstnance a zaměstnavatele (také jsem si vzal den dovolené na nějaké vyřizování a dalo se to domluvit)

Fienir

Omluvil ses, že ti není dobře. Co chce víc?

Ale ve zkušebce tě může propustit bez důvodu.

Michálek1245

Jako ono ve zkušební době je to prostě docela jednoduché se někoho zbavit. A teda fakt se mi nezdá, že v tomhle případě je to vyhazov z práce, který by měl být fakt na hraně. Jasně, mohl jsi sice pracovat jako ďas, ale jestli ses prostě někde vylil jak váza a pak volal ráno, že ti není zle, tak bych tě taky jako vedoucí výroby poslal nadobro domů.