Avatar uživatele
_136

Kolik hodin výuky a kolik peněz musí zajemce investovat, aby mohl být zkušeným harmonikářem?

Zajímalo by mě,kolik celkově musí zájemce strávit vyučovacích hodin a kolik musí ± také proinvestovat peněz za celkovou výuku aby mohl umět 100% hrát na harmoniku a býti tak úspěšným harmonikářem? Diky

Zajímavá 0 před 1228 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Ta formulace „100% hrát“ mě trochu děsí. Jelikož jsem sám na tento nástroj hrál v mládí asi 10 let a 100%ní akordeonista ze ze mě nestal, mohu tí říct jenom to, že pokud máš průměrné nadání, tak počítej zhruba 3 roky, než to začne trochu vypadat. Po 5 letech už bys mohl být celkem dobrý, pokud vydržíš a povede tě nějaký schopný učitel. Tuším, že jsem tehdy chodil 2 x týdně na hodinu praktické hry na nástroj + 1 hodina hudební nauky (teorie) na tehdejší LŠU. Kromě toho jsem ještě později hrál po nějakou dobu v malém ansámblu při LŠU, se kterým jsme občas i vystupovali při různých příležitostech, ale žádná velká sláva to nebyla.
Cena 1 h. byla tehdy (když jsem začínal), cca 5 Kč, takže v té době si to mohl dovolit téměř kdokoliv. Později šly ceny nahoru, ale stále to byly nízké částky. I na ten nástroj se dalo ušetřit. 120 basová pianovka docela dobré kvality stála tehdy něco mezi 3 500,– až 4 000,– Kč. Ještě ji vlastním. Dnes to bude o něčem jiném.
Taky si musíš zvyknout na naprosto odlišný způsob hry levou rukou na basových knoflících, což dělalo některým lidem docela problém, i když před tím uměli trochu na klavír. Ale jinak mohu doporučit. Je to nástroj, který nadělá dost muziky sám o sobě a nepotřebuješ k tomu nutně kamarády. Takový osamocený „štěbenec“ se skoro nedá poslouchat.
Jo, a pokud máš nadání Mozarta, stihneš to samozřejmě mnohem dřív :)

Upravil/a: orwell

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Nelze ani aproximativně zkalkulovat, ve hře je spousta faktorů. Znám lidi, kterým by na to nestačil ani majetek Billa Gatese a všechen zbývající čas do zániku Země. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

To je různé a nelze to předem odhadovat. Kdo má dobrý hudební sluch a obratné ruce, to bude mít snazší. Cena záleží na konkrétním učiteli a délce kurzu. A zkušeným se člověk stává praxí, v jakémkoli oboru. Někomu ale ani praxe nepomůže.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Tak ve hře je více faktorů. Talent a dřina. Třeba po několika letech dřiny objevíš, že máš talent.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek