ReHu

Kolik dopravních značek je možné umístit na 1 sloupek?

Před časem jsem viděla reportáž, kde se mluvilo o tom, že je dost značek i zbytečných a že řidič někdy nemá šanci veškeré značení registrovat.
Doplňuji:
Dobře, takže víme, kolik značek na 1 sloupek. A jak stíháte vnímat třeba 3 sloupky s více značkami najednou? + provoz na silnici a chodce?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? cukrar, Bunnik před 4015 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Sloupek měří přibližně 3 metry a značka je velká přibližně půl metru. Z toho vyplývá, že na jeden sloupek se nevejde víc než 6 značek. :D:D:D
Doplňuji:
u nás postavili novou silnici a to je balada, místo jedné značka dali dvě na každou stranu. zákaz přejíždění, 200m konec a za dalších 300m zase zákaz. Po projetí několika stovek metrů vlastně nevíš jestli jo nebo ne. A do toho omezení rychlosti. Ale sledovat by se mělo všechno, jen nikdo neřekl jak to udělat :D

Upravil/a: Miroslavst

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
nabubindes

značka aby byla účinně zavěšena nesmí být níže jak 60cm nad zemí.
Doplňuji:
úplně jednoduše. sečtu všechny značky v okolí a vydělím to sloupkama... opatrnosti není nikdy dost, dbám na BESIP

Upravil/a: nabubindes

0 Nominace Nahlásit

cukrar

Není omezen předpisem počet značek. jen jejich velikost, rozměr a typ písmen, viditelnost (zvláště u vodorovného značení je třeba vědět, zdali je to ještě plná čára, nebo zbytek čehosi)
Těch TPéček je více....

viz: vyhláška 30/2001, PT 65, ČSN EN12899-1 a další a další
Ještě jinak, Třeba značka STOP před křižovatkou musí být na slouku sama!! Značky nesmí být níže než......
příště

0 Nominace Nahlásit

salsa verde

vyeliminuju ty zbytečné značky-třeba zákaz odbočení doprava pro mně není podstatný když chci jet rovně a tak nepátrám proč nemůžu jet doprava...a dívám se hlavně na chodce a na auta před sebou a každopádně ať nemám chybu v sms co píšu a nepropálím si šálu za dvacet háků... :-D

0 Nominace Nahlásit

terry

Já tedy také občas nevím, kam se mám dívat dřív.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava