hakim

Kolik členských státu má euro měnu.

Odpovědi
Kazatel

Zkus hledat heslo eurozóna.

Viktorie II.

Já vím, kolik států nemá euro. Je jich šest.

Pepa25

Členy eurozóny je 19 zemí Evropské unie: Belgie, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Malta, Německo, Nizozemsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko a Španělsko. Eurozónu obývá 342 milionu lidí (2021) ze 440 milionů obyvatel EU. Na základě dohod s Evropskou unií používají euro jako svou měnu Monako, San Marino, Vatikán a Andorra.
V nejbližší době euro zavedou jako svoji měnu Chorvatsko a Bulharsko.