rrihamirek1

Kolik čísel má telefonní číslo?

Nevim jestli kamaradka ma nahodou 7.

Odpovědi
Mravenec

Tak ti prozradím že číslo je ve formátu : 123 456 789

Případně +420 123 456 789

Tak kamarádka má tedy 9.

Telefonní číslo může mít i tři, třeba 156,158,155,150…

ReHu

Co se tak podívat do mobilu a spočítat číslice u všech tvých jednotlivých kontaktů.
Tak poznáš, kolikati místné je telefonní číslo v ČR.

ivzez

Jedno telefonní číslo je jedno telefonní číslo
(nemůže obsahovat více čísel než jedno).

Liší se délka telefonních čísel. Většina tf. čísel obsahuje 9 číslic
(v mezinárodním styku ještě mezinárodní opředvolbu).

Další možnost jsou zkrácená čísla – např. čísla tísňového
volání obsahují 3 číslice, některé placené linky 5 číslic, …

Má-li kamarádka běžné tf. číslo, obsahuje 9 číslic.

Dochy

Tvůj dotaz je chybný.
V ČR máme (cca 10 let) soustavu telefonních čísel, kdy naprostá většina je 9 místných (v národním tvaru). To ale platí pouze pro ČR, jiné tel. sítě mají i jiné číslování. A i v ČR jsou vyjímky. Početné vyjímky…
112, 150,…(pohotovost)
1188 (info),
14116 (cas),
*11 (O2 to ale asi jen v O2 síti)
Tvoje kamarádka má ale téměř jistě 9 místné (pokud je to opravdu kamarádka a má české číslo)

Lamalam

Kolik čísel má telefonní číslo? Nesmylsný dotaz. Víš jaký je rozdíl mezi číslem a číslicí?