hapiky

Kolik asi bude u nás lidí, o kterých se říká, že již všeho dosáhli?

Peníze, uznání, majetek, politickou moc apod?
Napadá mě třeba současná vládní hlava, ale ten asi bude tvrdit, že nemá vše co chce, to co chce mít ze všeho nejvíc je neomezená moc!

Nejlepší odpověď
elkon

To je iluzorní, co znamená dosáhnout všeho, podle mě to nelze, protože nelze určit hranici.

Další odpovědi
autacek

Kdo má hodně chce většinou ještě víc a nemá nikdy dost, též by se dalo i konstatovat, že s jídlem roste chuť. Tak to bylo, je a bude.

To co se o takových lidech říká má pramálo společného se skutečností.

Kelt

Dosažení hmotných věcí ještě neznamená, že má člověk všechno. Například muž nemá ženské orgány a jiné, pokud nejde na operaci. Ale jaké má ten člověk pocity, a jak je ovlivnit, to je někdy horší. A do hrobu si člověk nevezme nic a sebelepší ochranka neposkytuje stoprocentní jistotu.

ivzez

Nikdo na světě nedosáhl všeho.

Vyjmenované příklady nepovažuji za „všechno“.
A myslím, že to podobně vnímá více lidí.