nyjono

Kolik a jaké tvary přílohových těstovin doma máte a používáte?

My nejčastěji vrtulky, velké fleky na zepečení a občas špagety a plněné torteliny.

Odpovědi
Drap

To vůbec netuším

iceT

Semolinové špagety, jedno od které značky a pak obyčejný kolínka, nejradši Zátkovy, protože jsou pěkně maličký.

Kepler

Nejčastěji vřetena a špagety, vždy semolinové.

Jiří Bohumil

Vřetena, kolínka, mušličky, špagety, makarony a i jiné, různých výrobců, vaječné i bezvaječné. Hodně a často a v kobinaci s různou dušenou zeleninou, dušeným nasem různého druhu na různém koření (vepřové, hovězí, kuřecí, nebo i špekáčky na drobno a podušené na cibulce a paprice), dušeným mletým masem na tuku na pánvi, kečupem. Zapečené a podobně. Příloha k omáčkám různých druhů s masem, plněnými paprikami a.t.d. Možnost mnoha variant a chutí.
Bez nich by byla kuchyň podstatně „chudší“.
Jednoduchá a rychlá příprava. Mňam.:-)))