Amálie......

Koho budete volit v 1. kole prezidentských voleb 2023 a proč?

Nejlepší odpověď
Drap

Toho, kterého budu považovat za nejlepšího, ze všech možných. V druhém kole potom toho, kterého budu považovat za menší zlo pro ČR

Další odpovědi
Rokio

Volby v demokratickém světě jsou tajné.

Obálku jsem už dostal.

Ametyst

Nevím. Vím ale, koho volit nebudu, takže to vezmu z druhého konce, vyřazovací metodou.

Mravenec

Nevyzvídej.

da ny

K volbám do 1. kola půjdu, koho budu volit, zde „troubit“ nebudu ;-D
Druhého kola se zřejmě nezúčastním. Mezi „favority“, „svého prezidenta určitě nemám“.
Už mne nebaví volit menší zlo. Zlo je stále jen zlem…

Kelt

Tak zatím jsme nedostali obálku. Ale to je jedno, u těch voleb si stejně vezmu jejich papíry. Otázkou je, zda tam půjdu. To záleží na počasí. No a rozhodnu se na místě.

zjentek

Tak rozhodně to nebude nikdo, komu je nad 40 let. Jde o to, že naše vlast v její dnešní fialové podobě (prozápadní součástka) je relativně mladá, přesněji stará 33 let. No a těch 7 let do tý čtyřicítky je tolerance, Tolerance ve smyslu sedmiletý capart onehdy ještě dostatečně nevnímal realitu světa a tedy nebylo možno ho až tak negativně ovlivnit nastoleným režimem dříve, než tento původní způsob diktatury, než jakou známe dnes, padl. Jinými slovy bych se nepouštěl do volby nikoho, kdo zde žil již v před-sametové vlasti a tedy již byl ovlivněn jejím režimem. A totéž doporučuji i tobě a co víc, IMHO by i Ústava měla zakazovat kandidovat všem starším 40 let, kteří už coby osmiletí špunti k tamějšímu režimu ČICHLI, anebo už byli starší a plně vnímali, bo právě tací budou pro naši novodobou, mladou vlast znamenat jen PEKLO a klidně můžeš dát na má slova, tak to prostě bude. Vyhni se starým strukturám, seč ti síly a odvaha dovolí! Ty struktury hlavně NEVĚDÍ, jakou zkázu a peklo pro budoucnost s sebou přinášejí! „Strukturám“ by mělo být zakázáno zejména radit, přemýšlet, mluvit, ale a to zejména- učit. Přečti něco na př. od Nietzscheho. Děkuju.

schranka

Otevřené volby s viditelnými hlasy, kde by se lidé museli hlásit k tomu, koho volí a taky by museli uvést důvod svého rozhodnutí. To by byly volby!
Volí naivky a ovce.

kotlardaniel

Já tu jejich hru na volby už nějakou dobu nehraju. Je to stejné, jako u jedné nejmenované loterie kdy vám po losování tvrdí, že někdo z vedlejšího okresu vyhrál první cenu.

Jiří Bohumil

Menší zlo, podle mých předpokladů, v obou kolech. 🙂

Jiří Bohumil

da ny, vzhledem k tomu, že mezi ˇfavorityˇ kandidáta nemáte, tak je v podstatě zbytečné, aby jste šla k volbám i v kole prvním. Někdy i já takto uvažuji. 🙂

Jiří Bohumil

Drap- sice jsem označil Tvou odpověď jak spouhlas, ale pokud to bude tak, tak ten hlas, v prvním kole, bude chybět případnému kandidátu, který by se, s větším předpokladem, mohl dostat do kola druhého. Takže osobně, i v kole prvním, budu volit nejspíš, aspoň podle mne, „menší zlo“, pokud toto bude mít šanci se dostat do kola druhého. A pokud jsme realisté, tři kandidáti do kola druhého, jsou v podstatě jasní. Co siu budeme nalhávat. 🙂

Dochy

Rokio: Mýlíš se. Tajné volby nejsou záležitostí celého demokratického světa. Volby mohou být veřejné nebo tajné. Na stavu demokracie se to přímo neprojeví. U nás se podle aktuální ústavy prezident volí tajnou všeobecnou volbou (tj. volby tajné a právo volby mají všichni občané ČR nad 18 let.
Nic z toho není ale samozřejmost. Dříve (od r.1993) volil prezidenta parlament a o tajném hlasování v ústavě nic není. Nejsem si jist, ale předpokládám, že hlasování bylo veřejné. A to se naše republika také označovala za demokratickou a vcelku nikdo to nezpochybňuje (ona se republika označovala za demokratickou i před r. 1989, ale tam se ta demokracie zpochybňuje docela dost)