KOFEIN V ČAJI

Jak to vlastně je s kofeinem v čaji? Má ho víc zelený, černý nebo bílý?

Nejlepší odpověď
Mandarinka

Všechny černé a zelené čaje obsahují kofein, přibližně 30 mg na šálek. Žádný z ovocných čajů či směsí rooibosu však kofein neobsahuje.
Bilý čaj obsahuje ještě více tříslovin než zelený. Právě proto je i antioxidační účinek bílého čaje nejsilnější. Bílý čaj také obsahuje nejvíc kofeinu(50mg), mnohem více zahřívá a povzbuzuje.

Údaje jsou v mg/šálek. A je pravda, že údaje se hodně rozcházejí, záleží na spoustě dalších faktorů.

Další odpovědi
Nuk nuk

Všechny druhy klasického čaje -tedy z čajových lístků, nikoliv ovocné a bylinné, -obsahují kofein zhruba ve stejném množství.
Určitý rozdíl by měl údajně být v kvalitě a síle kofeinu.
V nejsilnější fomě je prý v čaji zeleném.

Lencis

Černý a zelený čaj stejně jako káva a asi dalších 60 rostlin obsahuje přírodní kofein. Proto má pití čaje osvěžující a povzbuzující účinky.
Množství kofeinu závisí ve značné míře na velikosti lístků a způsobu přípravy čaje. Obsah kofeinu v jednom šálku černého či zeleného čaje představuje pouze 30 – 40% množství ve stejné dávce kávy.

novaklen

Pokud se nemýlím, tak nejvíce kofeinu je v zeleném čaji. Sama jsem ho jednu dobu pila hodně a ty účinky kofeinu jsem pěkně pociťovala. Pila jsem ho především kvůli tomu, že pomáhá s hubnutím. Nakonec jsem ale byla nucená přejít na extrakt, který tolik kofeinu neobsahuje. Konkrétně se jednalo o zelený čaj Tegreen. Třeba tady https://www.hackni-svuj-zivot.cz/recenze-produktu/zeleny-caj-tegreen/ je na něj parádní recenze.

Václavka

Nejvíc kofeinu je v černým čaji, protože se nejdéle luhuje a tím se do šálku vyluhuje nejvíce kofeinu. Takže čím déle se luhuje tím více kofeinu.

Vytřísal V.
Bloger – http://www.chvil­kanacaj.cz
Raději tři dny bez soli, než jedíny den bez čaje.