JohankaDl

Co je lepší – káva nebo čaj?

Nejlepší odpověď
setapouch

Lepší na co, v čem, k čemu…?

Další odpovědi
marci1

Každý z nápojů má svoje přednosti a zápory, ovšem každý je vhodnější pro různé životní situace (stavba svalů, hubnutí, …). Znalostí správné aplikace tedy dokážete hodně.
Káva je dobrá na energii, na stavbu svalů ap. Zelený čaj je dobrý ze zdravotního hlediska, na hubnutí, je to antioxidant ap. Více ve zdroji. 🙂

Zdroj: http://www.men­style.cz/zivot­ni-styl/caj-nebo-kava.html

LubosHa

Ze zdravotního hlediska si o účincích můžeš přečíst tady http://www.oxa­lis.cz/vliv-caje-a-kavy-na-zdravi-cloveka/cz/t-329/ :) Jinak já ráno raději čaj – přijde mi méně agresivní na probuzení, a stejně tak případně navečer :)

PetrXY

Pokud vím, tak na rozdíl od čaje by se káva neměla pít na lačno, prý by to škodí žlučníku.

Radomír.cz

Když Ti chybí energie, tak ji doplníš kávou. Když máš jen tak žízeň, nebo zdravotní problémy, vypiješ čaj.
Ale já radši čaj…

lota

Jak kdy.

Vercule

Holky a od koho kávu kupujete? Kde berete kvalitní kávová zrna?

Cizecek.M

Koukala ses na johnnycoffee? My od nich kávu kupujeme a jsme nadšeni. Oni jsou i pražírna, takže káva od nich je opravdu čerstvá :)

Vikki.vivi

Ahoj, tak co? Koukala ses na nabídku toho johnnycoffee.cz. Vybrala sis od nich kávu?

Kajolka

Káva je od nich skvělá :) A my se tam chystáme k nim na ten jejich zážitkový baristický kurz :) Hlavně teda chlap, on miluje přípravy kávy, tak myslím, že se mu ten kurz bude líbit :)

Kajolka

To je těžká otázka a není na ní odpověď :) Někdo má rád čaj, někdo kávu. Já osobně miluju kafe, takže pro je to jasný :)

Cizecek.M

No, já mám ráda čaj i kávu, ale musím říct, že káva je má vášeň. Čaj piju tak nějak ze zvyku, ale kávu, tu si opravdu vychitnávám.

Vercule

Souhlasím. Taky jsem kávová. Ale chlap třeba zase preferuje čaj. I když na kávu nezanevřel a miluje lahodnou kávu. Ale jen z kvalitních zrn.

Kajolka

Ano, tak kvalitní zrna, to je základ kvalitní a lahodné kávy :)

Polaskova44

Já to mám jak kdy. Někdy preferuji kávu, jindy zase čaje. Třeba teď jsem si hodně oblíbila právě ty čaje. Může za to částečně asi to, že jsem před časem objevila jednu stránku, kde mají co se týče čajů dost velký výběr, takže díky tomu můžu pořád zkoušet nějaké jiné. Konkrétně mám na mysli tuto: https://www.pan­zdravi.cz/kate­gorie/caje-39/