Dr. Darko

Kolik kofeinu obsahuje zelený čaj?

Nejlepší odpověď
annas

stačilo využít archiv a měl jste odpověd hned na opakující se otázku.

Jdna z nich

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kofein-v-caji

Všechny černé a zelené čaje obsahují kofein, přibližně 30 mg na šálek. Žádný z ovocných čajů či směsí rooibosu však kofein neobsahuje.
Bilý čaj obsahuje ještě více tříslovin než zelený. Právě proto je i antioxidační účinek bílého čaje nejsilnější. Bílý čaj také obsahuje nejvíc kofeinu(50mg), mnohem více zahřívá a povzbuzuje.

Údaje jsou v mg/šálek. A je pravda, že údaje se hodně rozcházejí, záleží na spoustě dalších faktorů.

Další odpovědi
elkon

Tři vteřiny. Citace: „Jak často pít zelený čaj? Odborné zdroje uvádí, že zelený čaj v průměru obsahuje 35 mg kofeinu na 230 ml nápoje. Toto číslo je však trochu zavádějící, protože obsah kofeinu v čaji ovlivňuje třeba: stáří čajových lístků (čím starší, tím méně kofeinu mají)“.