arygnoc

Varíte vodu na kávu klasicky, na šporáku

alebo v elektrickej kanvici?
Máte špeciálny kastrólik, alebo džezvu, alebo špeciál na espresso (ako ja)?

Keď v elektrickej kanvici – vodu dáte vždy čerstvú alebo len dolejete do kanvice a tú „starú“ tam nechávate?

Nejlepší odpověď
briketka10

vařím si instatní kávu a vodu vařím jen ve varné konvičce, tam si dávám vždycky čerstvou studenou vodu, do tý kávy si dám jednu lžičku cukru a tři sušeného sojového mlíčka Zajíc :)

Další odpovědi
anonym

Kdyz si nedelam kafe v automatu, delam si Turka , nebo caj , tak pouze v rychlovarne . A vodu davam tesne nad spiralku a pak tam trochu zbyde, ale nevylevam, jen pak dolevam.
A kdyz neco varim, kde je zapotrebi hodne vody, tak vodu i varim v konvici a prelevam do hrnce. Myslim , ze se tim usetri cas i energie. -iv-

Drap

Jak kdy. Někdy na sporáku ,někdy v konvici. Vařím jen turka. Na sporák mám skleněnou konvici. Vodu vždy čerstvou a chodím si pro ni k jednomu prameni asi cca 2 km. Samozřejmě nechodím každý den, mám rezervu.

anonym

Vařím vodu v elektrické konvici a pokaždé vylévám zbytek a konvici vyplachuji. Vodu napouštím sutdenou. Každé ráno se vnitřek konvice očistí, aby se odstranil vodní kámen.
Když mám dost času a chci si na kávě opravdu pochutnat, používám skleněnou konvici na plotýnku sporáku, nebo džezvu. Nerozumím tomu, proč to tak je, ale takto uvařená voda dodá kávě vždy jinou chuť a o čaji ani nemluvím.
Doplňuji:
Samozřejmě vodu napouštím studenou – rarášek zase zařádil.

ReHu

V práci mám kávovar a střídám kapsle, překapávanou a rozpustnou.
Doma vodu ohřívám v rychlovar.kon­vici. Dávám čerstvou a doma i práci používám vodu filtrovanou.
Mám známou, tak ohřívá vodu na rozpustnou kávu v mikrovlnce.
Je to dostačující odpověď?

quentos

ve varný konvici … snažím se vždycky o čerstvou.

Kamionacka09

Venku nejcasteji na benzinkach z automatu a doma ve varny konvici a vodu vzdy vyleju a dam druhy den zase novou.A taky delam to ze kdyz potrebuju do polivek nebo tak varenou vodu tak to predvaruju taky v konvici a vsechno je pak rychlejsi.

pusinka50

V elektrické konvici. Dělám si rozpustnou instatní kávu. A vylévám zbylou vodu z konvice nebo jen doliju tak 50:50, podle času a jak si vzpomenu.