Avatar uživatele
arygnoc

Varíte vodu na kávu klasicky, na šporáku

alebo v elektrickej kanvici?
Máte špeciálny kastrólik, alebo džezvu, alebo špeciál na espresso (ako ja)?

Keď v elektrickej kanvici – vodu dáte vždy čerstvú alebo len dolejete do kanvice a tú „starú“ tam nechávate?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, anonym, Kamionacka09, anonym před 4309 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

vařím si instatní kávu a vodu vařím jen ve varné konvičce, tam si dávám vždycky čerstvou studenou vodu, do tý kávy si dám jednu lžičku cukru a tři sušeného sojového mlíčka Zajíc :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Kdyz si nedelam kafe v automatu, delam si Turka , nebo caj , tak pouze v rychlovarne . A vodu davam tesne nad spiralku a pak tam trochu zbyde, ale nevylevam, jen pak dolevam.
A kdyz neco varim, kde je zapotrebi hodne vody, tak vodu i varim v konvici a prelevam do hrnce. Myslim , ze se tim usetri cas i energie. -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Jak kdy. Někdy na sporáku ,někdy v konvici. Vařím jen turka. Na sporák mám skleněnou konvici. Vodu vždy čerstvou a chodím si pro ni k jednomu prameni asi cca 2 km. Samozřejmě nechodím každý den, mám rezervu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Vařím vodu v elektrické konvici a pokaždé vylévám zbytek a konvici vyplachuji. Vodu napouštím sutdenou. Každé ráno se vnitřek konvice očistí, aby se odstranil vodní kámen.
Když mám dost času a chci si na kávě opravdu pochutnat, používám skleněnou konvici na plotýnku sporáku, nebo džezvu. Nerozumím tomu, proč to tak je, ale takto uvařená voda dodá kávě vždy jinou chuť a o čaji ani nemluvím.
Doplňuji:
Samozřejmě vodu napouštím studenou – rarášek zase zařádil.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

V práci mám kávovar a střídám kapsle, překapávanou a rozpustnou.
Doma vodu ohřívám v rychlovar.kon­vici. Dávám čerstvou a doma i práci používám vodu filtrovanou.
Mám známou, tak ohřívá vodu na rozpustnou kávu v mikrovlnce.
Je to dostačující odpověď?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

ve varný konvici … snažím se vždycky o čerstvou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kamionacka09

Venku nejcasteji na benzinkach z automatu a doma ve varny konvici a vodu vzdy vyleju a dam druhy den zase novou.A taky delam to ze kdyz potrebuju do polivek nebo tak varenou vodu tak to predvaruju taky v konvici a vsechno je pak rychlejsi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

V elektrické konvici. Dělám si rozpustnou instatní kávu. A vylévám zbylou vodu z konvice nebo jen doliju tak 50:50, podle času a jak si vzpomenu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek