with.love

je nějaký energrtický rozdíl mezi různými druhy čajů (černý, ovocný, zelený)?

Nejlepší odpověď
annas

Na stránce o čajích jsem našla, že běžně uvařený čaj bez cukru nebo mléka neobsahuje téměř žádné kalorie.

Čaje se od sebe liší obsahem kofeinu a množstvím antioxidantů. .

Černý čaj má lehce nahořklou příchuť a obsahuje nejvíce kofeinu .
Zelený čaj obsahuje méně kofeinu.
Bílý čaj obsahuje nejméně kofeinu,
Kvalitní ovocné čaje vznikají spojením pravého černého, zeleného nebo bílého čaje s aromatickými výtažky, jako je skořice, pomerančová kůra nebo levandule. Některé ovocné čaje však vůbec nemusí mít původ v čajovníku, může to být směs sušeného ovoce a bylin. Tyto čaje jsou pro svou nasládlou chuť oblíbené i u dětí a neobsahují kofein.

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/zeleny-cerny-bylinny-ktery-caj-si-vybrat-fp2-/zdravi.aspx?c=A120206­_114615_zdravi_pet