Brozma

Kočka a její špinavé uši

Zdarec, Nevíte někdo jak vyčistit kočce uši? Moje kočka má uši hrozně špinavé a já ji nechci ublížit. Děkuji předem.

Nejlepší odpověď
anonym

Může to být opravdu „jen“ špína tj. zbytky ušního mazu a prach, ale také jak píše Ar se může jednat o vážnější problém. Kočku raději nech vyšetřit u veterináře
a po vyčištění nebo přeléčení je třeba se věnovat občas (cca jednou týdně- podle
produkce ušního mazu) preventivnímu ošetření uší. Prodávají se volně v lékárnách různé přípravky k uvolnění mazu a ke snadnějšímu čištění uší. V čistých uších se hůře žije různým potvorám, které mohou způsobovat závažnější, opakující se
až chronické problémy.

Další odpovědi
Ar

Jestli má v uších takový tmavěhnědý až skoro černý maz, je to pravděpodobně ušní svrab. S tím na veterinu na kapky.

mosoj

Jo, jo. Kočce se uši nečistí. Pokud má výtok je tam zánět nebo ten svrab.
Veterinář a kapky.

briketka10

mě předepsal veterinář gel Suronal po prohlídce kocoura
a teď má uši vyléčené z nejhoršího je venku byl bezdomovec
pořád si je drbal do krve, teď mám kapky otifree..
http://veteri­narnalekaren.eshop-zdarma.cz/index­.php?s=produc­t&id=200
http://www.ma­ll.cz/pece-usi-oci/vetoquinol-otifree-60-ml?gclid=CK7i­j8OV_bQCFUmN3god­TkcAvw
ty jsou volně v prodeji v lékárně a jen se nakape 3 – 5
kapek do ouška promne a je klid nejsou nijak agresivní ..
Doplňuji:
pozor u toho Otifree, aby celý obsah lahvičky nepřistál
někde na zemi, nebo na koberci ono se to žádnému zvířeti
moc nelíbí, když se mu šťouráš v uších..ten můj nezbeda
třepe hlavou a celou mě pocáká :)
ségry Yorkšír to samý :)

beer

Zejména pokud je ta nečistota doprovázena ještě zápachem z ucha, jedná se pravděpodobně o přítomnost roztočů. Zanedbání léčky může vést k zánětům až hluchotě.
Rozhodně navštiv veterináře, v případě nejasností provede rozbor, stanoví léčbu a současně tě poučí jak ouška čistit !!

Zdroj: Vet.praxe

Sůwa

Mám s nečistotou v uších kočky zajímavou zkušenost. Můj kocour měl „špínu“ v uších už když jsem si ho přinesla z útulku, ale veterinářka při očkování žádnou chorobu nezjistila. Sleduju to už delší dobu a přišla jsem na to, že kocourovi se znečistí ouška, když mu nějakou i krátkou dobu dávám méně kvalitní krmivo. Dokonce když mu dám konzervu stejné značky jako kapsičky, na ouškách se to ihned projeví. Takže krmím jen značkovými kapsičkami a kvalitními granulemi a uši má naprosto čisté. Důvod neznám, ale zkušenost mi to opakovaně potvrdila.