Avatar uživatele
Brozma

Kočka a její špinavé uši

Zdarec, Nevíte někdo jak vyčistit kočce uši? Moje kočka má uši hrozně špinavé a já ji nechci ublížit. Děkuji předem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? GM, Damiana, briketka10 před 4073 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Může to být opravdu „jen“ špína tj. zbytky ušního mazu a prach, ale také jak píše Ar se může jednat o vážnější problém. Kočku raději nech vyšetřit u veterináře
a po vyčištění nebo přeléčení je třeba se věnovat občas (cca jednou týdně- podle
produkce ušního mazu) preventivnímu ošetření uší. Prodávají se volně v lékárnách různé přípravky k uvolnění mazu a ke snadnějšímu čištění uší. V čistých uších se hůře žije různým potvorám, které mohou způsobovat závažnější, opakující se
až chronické problémy.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ar

Jestli má v uších takový tmavěhnědý až skoro černý maz, je to pravděpodobně ušní svrab. S tím na veterinu na kapky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Jo, jo. Kočce se uši nečistí. Pokud má výtok je tam zánět nebo ten svrab.
Veterinář a kapky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

mě předepsal veterinář gel Suronal po prohlídce kocoura
a teď má uši vyléčené z nejhoršího je venku byl bezdomovec
pořád si je drbal do krve, teď mám kapky otifree..
http://veteri­narnalekaren.eshop-zdarma.cz/index­.php?s=produc­t&id=200
http://www.ma­ll.cz/pece-usi-oci/vetoquinol-otifree-60-ml?gclid=CK7i­j8OV_bQCFUmN3god­TkcAvw
ty jsou volně v prodeji v lékárně a jen se nakape 3 – 5
kapek do ouška promne a je klid nejsou nijak agresivní ..
Doplňuji:
pozor u toho Otifree, aby celý obsah lahvičky nepřistál
někde na zemi, nebo na koberci ono se to žádnému zvířeti
moc nelíbí, když se mu šťouráš v uších..ten můj nezbeda
třepe hlavou a celou mě pocáká :)
ségry Yorkšír to samý :)

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Zejména pokud je ta nečistota doprovázena ještě zápachem z ucha, jedná se pravděpodobně o přítomnost roztočů. Zanedbání léčky může vést k zánětům až hluchotě.
Rozhodně navštiv veterináře, v případě nejasností provede rozbor, stanoví léčbu a současně tě poučí jak ouška čistit !!

Zdroj: Vet.praxe

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Mám s nečistotou v uších kočky zajímavou zkušenost. Můj kocour měl „špínu“ v uších už když jsem si ho přinesla z útulku, ale veterinářka při očkování žádnou chorobu nezjistila. Sleduju to už delší dobu a přišla jsem na to, že kocourovi se znečistí ouška, když mu nějakou i krátkou dobu dávám méně kvalitní krmivo. Dokonce když mu dám konzervu stejné značky jako kapsičky, na ouškách se to ihned projeví. Takže krmím jen značkovými kapsičkami a kvalitními granulemi a uši má naprosto čisté. Důvod neznám, ale zkušenost mi to opakovaně potvrdila.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek