Tobbynka

Čím čistit kočce uši?

Naši kočce se nějak zašpinili uši, a teď nevím jakým roztokem případně mastí ji ty uši čistit? Dnes ještě jdeme k veterináři na vyndání stehů (po kastraci), tak bych se ho zeptala. Platí se za to nějaký poplatek? Děkuji…

Nejlepší odpověď
anonym

Preventivní kontrola uší spojená s čištěním má patřit k povinnostem chovatele kočky minimálně jedno měsíčně. K běžnému čištění postačí vatové tyčinky, kterými čistíme POUZE zevní část boltce, nikam tyčinku nestrkáme do hloubky, dá se říct, že kam vidíme, tam čistíme.
K navlhčení tyčinky se používá buďto speciální přípravek zakoupený v lékárně nebo požijeme tea tree olej, francovku.
Pokud zjistíme problém, (uši jsou hodně zanesené, kočka se drbe atd.) je třeba
navětívit veterináře.
Když teď máte nějaké podezření a beztak jdete s kočkou k vetovi, rozhodně mu to sdělte, jistě uši prohlédne a poradí vám nebo vám případně prodá nějaké kapky. Nebývá to nikterak nákladná záležitost.
ad hawranek: kočku lze až po krk upnout do „sáčku“ nebo staršího povlaku na polštář a nechat venku jen hlavu, když není zvyklá na kontakt, dotyky a manipulaci.

Další odpovědi
hawranek

Kočce uši nečistíme. Kdybychom se o to pokusili, měli bychom zdarma novou plastiku obličeje…