bolak

Když toho Bůh na každého naloží jen tolik, kolik je schopen unést, tak proč je všude tolik sebevražd?

Nejlepší odpověď
led

Byť schopný niečo uniesť… nielen v rovine fyzických síl, ale aj svojho vedomia, svojho chcenia, svojich duševných síl
Človek dokáže viac, než si o sebe myslí. Len musí chcieť a spojiť svoje fyzické sily s duševnými.
Mnohí nie sú ochotní niesť svoje bremeno podľa svojich síl, ale len podľa svojich schopností, svojej ochote niesť toto bremeno.
Mnohí radšej túto povinnosť preložia na plecia iných. Neradi vidia pot na svojom čele.
Mnohí sa radšej vezú, než aby išli peši.
Mnohí sa pri záťaži rýchlo vzdávajú. Aj v malom drievku cez cestu vidia nezdolnú prekážku…

Ale sú aj tí druhí, nezlomní, idúci za svojim cieľom… Mnohí sú ochotní preveriť svoje sily, zdolať prekážky a niesť nielen svoje, ale aj cudzie bremeno.

Dodatok:
„Myslím si, že sebevražda je čin zoufalce, někdy i zbabělce, když třeba tíhu dluhů nechá na ostatních. .“(názor annas). Nemôžem sa s týmto názorom plne stotožniť.
Niekedy dobrovoľný odchod zo života nie je čin zúfalca, ale práve naopak hrdinstvo tohto človeka povýšenie života druhých nad svojim. (Pritom vo zvláštnom až neuveriteľnom prípade ani nemusí ísť o klasickú sebevraždu, tak ako ju poznáme zvyšetrovacích spisov polície, alebo lekárskych záznamov, ale o vedomé zastavenie životných pochodov organizmu svojou vôľou. Hovorím o skutočnom prípade, tento týždeň je tomu 10 rokov.)

Další odpovědi
annas

Kolik člověk unese, kolik mu bůh naloží na bedra? Rozhodnutí, kdy člověk zemře, je na Bohu. Ten určí, kdo má kdy z pozemského světa odejít.

Takže sebevražda je rouhání. Jak praví David: „Má provinění mi nad hlavu rostou, těžší, než unesu, je jejich břemeno!“

„Biblický verš v 1. Korintským 3:15 je asi dobrým popisem toho, co se stane křesťanovi, který spáchá sebevraždu. „Když mu dílo shoří, utrpí škodu; sám bude sice zachráněn, ale projde ohněm”.

Věřící projde očistcem, nevěřící přijde do pekla.

Člověk uvažující o sebevraždě momentálně nenachází řešení, nemůže najít nikoho, kdo by ukázal, jak se dostat z problémů ven. Je jistým způsobem sám, se svými myšlenkami. Je třeba nemocný, má problémy v zaměstnání, v rodině, jindy vlivem drog, alkoholu, částečně to jsou i genetické předpoklady, jindy je to vlivem chemických procesů v mozku, osamělostí, chybí mu peníze atd.

Někdy se také stane, že někteří jedinci chtějí ukončit své trápení, jiní považují sebevraždu za pomstu, že budou chybět těm, kteří jim ublížili. Někdy jde i o sebeobětování – jako vzpoura proti něčemu či někomu.

Myslím si, že sebevražda je čin zoufalce, někdy i zbabělce, když třeba tíhu dluhů nechá na ostatních.

Těžko říct, co se odehrává v hlavě člověka, když ho vnitřní hlas nabádá, aby se zabil, tak to udělá. Nevidí východisko, nevěří, že bude líp, když je mu mizerně. Myslím si, že se touto myšlenkou zabývá dotyčný dlouho, nenachází žádnou cestu, i když nějaká je…

Musí chtít, chybí mu vůle k životu, nesmí zůstat sám, ale vyhledat nějakou vrbu, třeba psychologa. Bohužel, i když někdy mezi lidmi je člověk sám.

Člověk by neměl sám si vzít život, protože ho dostal, je to dar.

„Člověk se může rozloučit se vším, jenom ne s nadějí.“
Ilja G. Erenburg

cochee

Nejspíš proto, že první dvě věty tvého souvětí nejsou pravdivé. Kdo ti to nakecal?

hapiky

Každý člověk má svobodnou vůli, kterou sám určuje svůj život nebo osud. Rozhodli jsme se, že chceme poznat dobro i zlo, a nemůže to být u každého stejně 50 na 50. Skutečnost, že někdo má těch smutných údělů více, je v podstatě jen náhoda a nelze to hodnotit tak, že si to Bůh přeje.

zjentek

Houby voe, na mě naložil mnohem víc, já na nějakou sebevraždu nemám vůbec čas!

Kura

Nechápu, jak si zde dovoluje někdo někoho soudit.

Sebevražda je hanlivý název pro svobodný odchod ze světa.
Každý má právo rozhodovat o svém životě.
Ne každý má ovšem právo žít.

Roman71

Bolaku, kolik z těch lidí, kteří spáchali sebevraždu, žili životem, který je v souladu s Božími morálními zásadami? Život je dar od Boha. Pokud se někdo rozhodne, že dar života zničí, jak se na takové jednání dívá Bůh?

Mimochodem, rozhodne-li se někdo žít v souladu s Božími morálními měřítky, NIKDY nedostane takový náklad odpovědnosti, aby ho nebyl schopen unést.

annas

Ad Bolak,

vložil jsi otázku Myslíte, že upálení Palacha mělo nějakej smysl?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-ze-upaleni-palacha-melo-nejakej-smysl

annas

Ještě jedná otázka
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/skutecne-zadne-dalsi-pochodne-jako-byl-palach-neexistovaly

bolak

zjentek: to je nejhorší, když toho má člověk tolik, že nestíhá ani vlastní sebevraždu 🙂

zjentek

Bůh moc dobře věděl, že arbajt osvobozuje. Otázkou zůstává, kolik je schopen unýst a jestli ta jeho dávka není pro někoho brnkačka. Takovej by to pak eventuálně stíhat moh. Dalo by se to rozvést, bejt tak čas, ale omlouvám se, musím fčil nutně s pískem.

Andělé

😁))))