Avatar uživatele
dust8

Když se potřebuje člověk modlit, aby něco vyšlo, tak co přesně má odříkávat?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Roman71 před 1105 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Oslovit boha a dál svými slovy. Např. „Panebože dej, ať soused skončí ve vězení a jeho paní ze samého stesku ulehne do mého lože!“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

např. Ať jsme tlustí na tři prsty. – před konzumací jídla

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
EKSOT123

Modlitba není žádná zaklínací formule, kde by záleželo na přesném znění, jde o vztah a důvěru k Bohu. V bibli Ježíš vyzývá lidi, aby Boha prosili – proste a dostanete… a ještě to umocňuje přirovnáním, že i my zlí lidé umíme svým blízkým dávat dobré dary, tak o to více náš nebeský Otec dá Ducha Svatého těm, kdo ho prosí. To se zdá být zmatené, co má dar Ducha společného s naší prosbou, ale kdo to zkusí, tak vše pochopí.

Nebo taky takto:
Když jsem byl malý kluk, večer co večer jsem prosil Boha o nové kolo, ale po čase jsem zjistil, že touhle cestou to nepůjde. Proto jsem nové kolo ukradl a začal Boha prosit o odpuštění… a vyšlo to!
>>Malý, pětiletý chlapeček se ptá maminky: „Mami, mami, co dostanu letos na vánoce?“ „No, to máš tak, zlobil jsi a nedostaneš vůbec nic! Leda že bys napsal Ježíškovi, že budeš celý příští rok hodný.“ Tak chlapeček se zavře do pokoje, a začne psát: „Milý Ježíšku, slibuji ti, že budu celý příští rok hodný…“ Chvíli se na to kouká, pak to roztrhá a začne znovu: „Milý Ježíšku, slibuji ti, že budu celý příští měsíc hodný…“ Zase to roztrhá, a tak pokračuje ke dni, půldni, hodině, až nakonec rezignuje. V neděli jde s maminkou do kostela a tam ukradne sošku Panny Marie. Přijde domů, položí před sebe sošku a začne psát: „Ježíši, jestli chceš ještě někdy vidět svou matku…“
>>Jde misionář po poušti a najednou vidí, jak na něj číhá lev. Začne se modlit:
„Pane Bože, dej tomuto lvu křesťanské myšlenky.“
Lev sepne tlapy a promluví: „Požehnej Bůh tomuto jídlu, které teď přijmu.“
>> Ve snaze zabránit opisování dal učitel každému žákovi podepsat prohlášení, že napsal test bez cizí pomoci. Ale jeden žák se hlásí: „Ten papír prosím nemohu podepsat, protože jsem se modlil o pomoc k Bohu.” Učitel se podívá na test tohoto žáka: „Můžete to klidně podepsat, Bůh vás nevyslyšel.”

Upravil/a: EKSOT123

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Existují spolehlivě fungujícíi jiné metody.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Věřte, že všechno o co v modlitbě prosíte, je vám dáno a budete to mít. Bůh nepotřebuje počítačový program, ale věrné srdce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Pokud se bude člověk modlit s vědomím toho, že příjemce modlitby naslouchá, osloví ho Božím pravým jménem, skrze jeho Syna a obsah modlitby bude v souladu s Boží vůlí, bude ve správný čas vyslyšena 🙂

K tomu je zapotřebí několik věcí:
Znát Boha jeho skutečným jménem,
Znát Boží vůli a v souladu s ní se snažit žít,
Modlit se upřímně ze srdce ve jménu jeho syna Ježíše Krista.

Modlitba je osobní rozhovor s Bohem. Žádné mechanicky opakované odříkávání čehokoliv tady nemá smysl. Je potřeba si uvědomit, že komunikujete s Nejvyšší Autoritou ve vesmíru! Nic neskrývejte, nemá to smysl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek