dust8

Když se potřebuje člověk modlit, aby něco vyšlo, tak co přesně má odříkávat?

Nejlepší odpověď
Kepler

Oslovit boha a dál svými slovy. Např. „Panebože dej, ať soused skončí ve vězení a jeho paní ze samého stesku ulehne do mého lože!“

Další odpovědi
Rokio

např. Ať jsme tlustí na tři prsty. – před konzumací jídla

EKSOT123

Modlitba není žádná zaklínací formule, kde by záleželo na přesném znění, jde o vztah a důvěru k Bohu. V bibli Ježíš vyzývá lidi, aby Boha prosili – proste a dostanete… a ještě to umocňuje přirovnáním, že i my zlí lidé umíme svým blízkým dávat dobré dary, tak o to více náš nebeský Otec dá Ducha Svatého těm, kdo ho prosí. To se zdá být zmatené, co má dar Ducha společného s naší prosbou, ale kdo to zkusí, tak vše pochopí.

Nebo taky takto:
Když jsem byl malý kluk, večer co večer jsem prosil Boha o nové kolo, ale po čase jsem zjistil, že touhle cestou to nepůjde. Proto jsem nové kolo ukradl a začal Boha prosit o odpuštění… a vyšlo to!
>>Malý, pětiletý chlapeček se ptá maminky: „Mami, mami, co dostanu letos na vánoce?“ „No, to máš tak, zlobil jsi a nedostaneš vůbec nic! Leda že bys napsal Ježíškovi, že budeš celý příští rok hodný.“ Tak chlapeček se zavře do pokoje, a začne psát: „Milý Ježíšku, slibuji ti, že budu celý příští rok hodný…“ Chvíli se na to kouká, pak to roztrhá a začne znovu: „Milý Ježíšku, slibuji ti, že budu celý příští měsíc hodný…“ Zase to roztrhá, a tak pokračuje ke dni, půldni, hodině, až nakonec rezignuje. V neděli jde s maminkou do kostela a tam ukradne sošku Panny Marie. Přijde domů, položí před sebe sošku a začne psát: „Ježíši, jestli chceš ještě někdy vidět svou matku…“
>>Jde misionář po poušti a najednou vidí, jak na něj číhá lev. Začne se modlit:
„Pane Bože, dej tomuto lvu křesťanské myšlenky.“
Lev sepne tlapy a promluví: „Požehnej Bůh tomuto jídlu, které teď přijmu.“
>> Ve snaze zabránit opisování dal učitel každému žákovi podepsat prohlášení, že napsal test bez cizí pomoci. Ale jeden žák se hlásí: „Ten papír prosím nemohu podepsat, protože jsem se modlil o pomoc k Bohu.” Učitel se podívá na test tohoto žáka: „Můžete to klidně podepsat, Bůh vás nevyslyšel.”

da ny

Existují spolehlivě fungujícíi jiné metody.

Kelt

Věřte, že všechno o co v modlitbě prosíte, je vám dáno a budete to mít. Bůh nepotřebuje počítačový program, ale věrné srdce.

Roman71

Pokud se bude člověk modlit s vědomím toho, že příjemce modlitby naslouchá, osloví ho Božím pravým jménem, skrze jeho Syna a obsah modlitby bude v souladu s Boží vůlí, bude ve správný čas vyslyšena 🙂

K tomu je zapotřebí několik věcí:
Znát Boha jeho skutečným jménem,
Znát Boží vůli a v souladu s ní se snažit žít,
Modlit se upřímně ze srdce ve jménu jeho syna Ježíše Krista.

Modlitba je osobní rozhovor s Bohem. Žádné mechanicky opakované odříkávání čehokoliv tady nemá smysl. Je potřeba si uvědomit, že komunikujete s Nejvyšší Autoritou ve vesmíru! Nic neskrývejte, nemá to smysl.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.