hapiky

Když půjdeme ruku v ruce se všemi moderními trendy, včetně stravy, budeme ve skutečnosti pomalu páchat sebevraždu?

Chemie v téměř každé stravě, půdě, sluchátka v uších, dlouhodobá čumenda na telču, solárka, virtuální filmy a hry atd…

Nejlepší odpověď
Kepler

Tyhle průvodní civilizační jevy mají sice i nepříznivé vlivy, ale že by vedly někoho (nebo nějakou společnost) vedly k sebevraždě, se říci nedá. Společenství lidí bez civilizačních vymoženosti jsou na tom hůř. Dožívají se nižšího věku, umírají hlady, hygiena prabídná, stovky nemocí bez možností obrany…Za to se navzájem zabíjejí veskrze ekologicky, stačí jim oštěp.

Další odpovědi
Edison

Naprosto zaručeně. Mezi moderní trendy lze počítat i výzkumy dlouhověkosti, zdravotnictví a dokonce i nesmrtelnost (např. za použití pěstovaných náhradních orgánů). V zásadě by to znamenalo „nepotřebu“ jakkoli o sebe dbát, pracovat, dokonce i se množit – to by bylo dokonce krajně nežádoucí, vzhledem k omezené kapacitě zeměkoule uživit jen určité množství obyvatel.

anonym

Ono to skutečně není o nějakém sledování trendů, ty trendy mohou být velmi protichůdné a vydávají se současně mnoha různými směry … co je třeba takovým moderním trendem v oblasti stravování ? Fastfood který jednoznačně přemírou tuků v hranolkách a cukrů v cocacole zdraví škodí nebo třeba taková laboratorně vyvážená MANA která naprosto přesně kopíruje doporučení stravovacích návyků EFSA ? Oba jsou to moderní a úspěšné trendy, ale každý je holt úspěšný u jiné skupiny lidí a nakonec záleží jen na vás jaký moderní trend se rozhodnete následovat a který ne, všechny naráz následovat nelze.

anonym

celodení čumění na Tv navíc není moderní trend, s tím přišli už naši dědečkové a babičky a my se z toho jen dodnes vymaňujeme 🙂 Ale úspěšně, TV už dnes rozhodně není takový šlágr, lidé dávají přednost video-on-demand kdy mají přístup k nějaké službě která všechny TV programy nahrává a oni si mohou jakýkoliv pořad pustit dodatečně až teprve pokud o něj skutečně mají zájem, nemusí tedy trávit celý život před bednou jako naši předkové v bláhové víře, že tam zrovna teď třeba budou dávat něco zajímavého a já při tom nebudu muse odběhnout někam jinam abych o to stejně přišel. tohle samozřejmě video ond demand koncept TV vysílání řeší také, jakýkoliv pořad můžete pozastavit jít dělat cokoliv jiného užitečnějšího a později se k němu třeba vrátit. Dlouhodobá čumenda na telču, je tedy něco co moderní trendy naopak už dávno odsouvají kansi do historie, prvopočátků TV vysílání …

anonym

virtuální filmy ani hry bych nijak neodsuzoval, opět je to spíše mnohem lepší než o bylo bez virtuální reality kdy jste mohli strávit u her třeba několik dní v kuse, díky virtuální realitě která klade jistá časová omezení (déle než dvě hodiny to prostě s klidným žaludkem nezvládnete) se naopak pobyt u her může zkrátit 🙂