annas

„Když nahlédneš do propasti, i ona nahlédne do tebe.“ Je proto vhodné balancovat nebo bilancovat nad propastí?

Friedrich Nietzsche
https://citaty­.net/citaty/37-bible-propast-vyvolava-propast/

1 Co dál, když jsou tato slova třeba pravdivá?

„U každého lidského kroku číhá propast, jde s každým poutníkem. Někdy stačí jediná nevěrná šlépěj a celá dlouhá cesta se zřítí do propasti.“ Eduard Martin

2. Jak vidí setkání s propastí Ivan Fontana?

"Rozdíl mezi optimistou a pesimistou není v propasti, jež je dělí, ale v kroku, který jsou schopni učinit.

Zdroj pro 1 a 2.
http://www.hup­tych.cz/literar­ni-cinnost1/aforis­my/nezaboli-jazyk-dobreho-slova-antologie-ceskych-aforistu-19-20-stol

3. „Když už člověk spadne do propastí, měl by si uvědomit, že mnohem větší neštěstí než pád, je to, když věří, že je propast bezedná?“ Markéta Koryčanová

https://citaty­.net/citaty/37-bible-propast-vyvolava-propast/

4 a) Není důležitější rovnováha než balancování?

„Šťastný je ten, kdo dokáže najít rovnováhu mezi svými touhami a možnostmi.“ Johann Heinrich Pestalozzi

Zdroj: https://citaty­.net/temata/rov­novaha/

  1. Nebo?

„Dobře vyvinutý smysl pro humor je pól, který dodává rovnováhu vašemu kroku, když jdete po laně života?“ William A Ward

https://www.wow4u­.com/balancequ­ote

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2017/09/02/02/06/ca­ve-2706135_960_7­20.jpgv

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejvíc se shoduji s citáty k bodu 4. Balancovat nad propastí je holý nerozum, i když nás propast nevysvětlitelným způsobem láká. Asi je to proto, že nám je běžně odepřeno vidět svět okem ptáka. Protože jsem kdysi horolezil, vím o čem mluvím, je to opojné. Takže: nebalancovat, jistit se!

Další odpovědi
Drap

Myslím, že balancovat i bilancovat nad okrajem propasti je krajně nevhodné.
1, Ano je to pravda, že okraj pomyslné propasti na nás číhá při naší cestě životem téměř na každém kroku. Je proto jen na nás,aby jsme včas zabočili jiným směrem.
2. Neni optimistů, jsou to jen špatně informovaní pesimisté. Kdo si nedá pozor, musí zkrátka do propasti spadnout.

3. Věřit v nekonečnou hloubku propasti je nesmysl. Čím je hlubší, o to si více při dopadu natlučeme.
4a. Ano rovnováha je důležitá ve všem našem konání. Při balancování už můžeme snadno přepadnout na tu stranu, kam jsme nechtěli.
b. Ano, humor nám může pomoci i najít nový směr při cestě životem a pomáhá téměř vždy

aliendrone

Není vhodné ANI JEDNO, mnohem LEPŠÍ je dávat pozor (být ostražitý), abych do ní nezahučel. ;) :D

ad 1 – Kdyby jen to! Někdy se NEMUSÍ učinit ani ten „špatný krůček“, stačí hloupě čekat, a propast si sama pro Vás „dojde“! :D :D :D

ad 2 – No, na rozdílnost mezi pesimisty a optimisty existuje MNOHO citátů. Mě ale nejvíce zajímá fakt, PROČ na rozdíl od pesimistů je TOLIK optimistů ožebračených/zav­řených/předčas­ně mrtvých? Tož asi tak. ;) :)

ad 3 – Filozofování v okamžiku, kdy se řítím do propasti – tomu už panečku říkám „být nad věcí“. Já se zmůžu leda tak na: „Jak se proboha z tohoto průseru dostanu?“ :)

ad 4 – LOL! Copak to spolu vzájemně nesouvisí? Jak dosáhnout rovnováhy BEZ balancování? ;) :D :D

a – Možná, nevím. Mně se to nikdy nepovedlo, celý život chci „něco víc“, ale že bych z toho (kvůli tomu) nějak nadstandardně trpěl mi nepřijde. :)

b – Humor – podobně jako sex – je jedna z věcí, kvůli které STOJÍ za to žít. Jen (na rozdíl od sexu) jsem na tohle přišel MNOHEM později! ;) :D :D

zjentek

Prosím já nerozumím termínu „nevěrná šlépěj“. );

Kepler

zjentek: asi šlapka, co ti zahnula 🙂

aliendrone

zjentek>>> Kepler se vyzná, chlívák jeden – klobouk dolů! ČEMU zjentku proboha nerozumíš na „šlépěj“ (tedy rod ženský) ve spojitosti s „nevěrná“? :o ;) :D

zjentek

Kepler je zmetený ako párik korytnačiek. „Nevěrná šlépěj“ mně zkrátka nepřišlo jako obvyklé spojení, nad kterým by se samotná annas nijak nezamyslela. (;

annas

Ad zjentek,ne

nevěrná šlépěj = nespolehlivá nepřesná stopa po šlápnutí.

Kepler

Třeba, když člověk uklouzne na kravském lejnu? To prý bývá dlouhá stopa začínající ďolíkem od poprdí…