Mika47

Když na mě spolužáci zařvou „Čus more!“, tak co to „MORE“ znamená??

Nejlepší odpověď
quentos

používejte vyhledávač… http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-znamena-kdyz-cikani-rikaji-more?podobna=1
Doplňuji:
maistrdc. jo, to určitě…

Další odpovědi
marci1

V romštině familierní oslovení vrstevníka nebo mladšího muže.
Čus more znamená něco jako: „Ahoj člověče !“

Zdroj: http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/more

bolak

Jak už tu padlo, většinou se to překládá jako „člověče“, jinak je ale pravda ta, že když mluvěj česky, tak jsem ještě nezažil aby někomu řekli česky „člověče“. Oni to většinou nepřekládaj a i když mluvěj po našem, tak říkaj „kam jdeš more“, a nebo „kam jdeš kámo“.

Někdy taky používají oslovení „kluku“ pro kluka a nebo „holko“ pro holku, což u nás taky není moc zvykem, nicméně slovem „more“ většinou holky neoslovujou, a nebo jen opravdu málokdy. Taky starší cikáni „more“ prakticky nepoužívaj, to hlavně týnejďři, takže by se dalo uvažovat i o našem „vole“, to někeří taky strkaj ve větě kamkoliv jen to jde :) nicméně u nás se oslovení „vole“ považuje za mírně vulgární, což u nich „more“ pokud vím ne.
Doplňuji:
V angličtině bych to nahradil výrazem „buddy“, to je myslím úplně nevýstižnější.

maistrdc

more=debile

cochee

A jinak je smutné, že mladí bezmyšlenkovitě přebírají do své řeči slovní zásobu našich parazitických spolubydlících. Mi říct někdo „more,“ tak mě tím uráží a ihned mu to dám tvrdě vědět.

bolak

Mně někdo oslovit „čus more“ tak mu odpovím „nazdar cikáne“ a od té chvíle už mu jinak neřeknu :)

vocaď pocaď..

kapka

proč je to smutné? spíše přirozené to je…