Avatar uživatele
Mika47

Když na mě spolužáci zařvou „Čus more!“, tak co to „MORE“ znamená??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 3887 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

používejte vyhledávač… http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-znamena-kdyz-cikani-rikaji-more?podobna=1
Doplňuji:
maistrdc. jo, to určitě…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

V romštině familierní oslovení vrstevníka nebo mladšího muže.
Čus more znamená něco jako: „Ahoj člověče !“

Zdroj: http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/more

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

Jak už tu padlo, většinou se to překládá jako „člověče“, jinak je ale pravda ta, že když mluvěj česky, tak jsem ještě nezažil aby někomu řekli česky „člověče“. Oni to většinou nepřekládaj a i když mluvěj po našem, tak říkaj „kam jdeš more“, a nebo „kam jdeš kámo“.

Někdy taky používají oslovení „kluku“ pro kluka a nebo „holko“ pro holku, což u nás taky není moc zvykem, nicméně slovem „more“ většinou holky neoslovujou, a nebo jen opravdu málokdy. Taky starší cikáni „more“ prakticky nepoužívaj, to hlavně týnejďři, takže by se dalo uvažovat i o našem „vole“, to někeří taky strkaj ve větě kamkoliv jen to jde :) nicméně u nás se oslovení „vole“ považuje za mírně vulgární, což u nich „more“ pokud vím ne.
Doplňuji:
V angličtině bych to nahradil výrazem „buddy“, to je myslím úplně nevýstižnější.

Upravil/a: bolak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
maistrdc

more=debile

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

A jinak je smutné, že mladí bezmyšlenkovitě přebírají do své řeči slovní zásobu našich parazitických spolubydlících. Mi říct někdo „more,“ tak mě tím uráží a ihned mu to dám tvrdě vědět.

před 3887 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Mně někdo oslovit „čus more“ tak mu odpovím „nazdar cikáne“ a od té chvíle už mu jinak neřeknu :)

vocaď pocaď..

před 3886 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

proč je to smutné? spíše přirozené to je…

před 3886 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek