michalds

Koho ještě považujete za svého vrstevníka?

Když jsem byl teenager, každý rok byl znát. Pro mě byl vrstevníkem člověk s rozdílem max ±2 roků vůči mě.
Dnes jsem třicátník a vrstevník je klidně i o 5 let mladší. Jak to máte vy?

Nejlepší odpověď
klumprt

Já se dokážu bavit jako rovný s rovným i s lidmi o deset let mladšími. Ovšem vždycky mě překvapí, když se náhodou ukáže, že některé věci vůbec nepamatují. Nebyli třeba v Pionýru.

Další odpovědi
led

Z pohľadu Zeme sme všetci rovesníci.
Veď čo to je púhych 50 000 rokov človeka proti 4,5 miliardám života Zeme.

Z pohľadu života jedného človeka,
ak sme mladší, každý rok nás delí,
ako však stárneme, stierajú sa jednotlivé roky až k desaťročiam

v starobe už počítame na celé generácie
tí, čo boli pred nami a už nie sú
tí, čo poberáme penziu
tí, čo sú v produktívnom veku
tí čo už nie sú deti a ešte nie sú dospelí
a tí, čo sú ešte deťmi

annas

Za vrsstevníka považuji toho, kdo ná zhruba stejný věkl a kdo se narodil do stejné doby, prožíval stejnou historii.

Vrstevník je původem slovo moravské a slovenské, zatímco české je současník, ten, kdo žije se mnou současně.

Tedy člověk zhruba stejného věku.

Kepler

Pro mně, jako seniora, jsou vrstevníci ± 10 let. Kdo mohl být mým potomkem nebo rodičem už ne.

elkon

Vrstevník je každý, kdo je podobného stáří jako já.± několik málo let.

Kelt

Vrstevník je ten, kdo žije ve stejné době jako já, takže prožil stejnou historii. Ale můžeš mít dvojče, které je jiné než ty, takže si s ním nemáš o čem povídat, ale podle výše uvedeného , je to vrstevník.