hapiky

Jak vypěstovat u dnešních mladých dívek alespoň určitý nadhled, aniž by nějak více utrpělo jejich ego?

Jasně, musí samy chtít, ale co když si vůbec neuvědomují, co to vlastně je.
Když je musím občas poslouchat, jak se čertí o pitominy, tak ten určitý nadhled potřebují jako sůl.

Odpovědi
annas

Myslíte, že platí jen u dívek? Egoismus se zpavidla pokládá za vlastní mužům. Ti si víc věří, považuji se za úžasné,

Egoisté mají určité vědomosti, jistý pohled na skutečnost, jsou často i úspěšní, ale prezentují se způsobem, který není vždy žádoucí.

Nestydí se za své názory, požadavky, zpravidla si je dovedou vybojovat.
Jenže by měli umět přiznat chybu., to platí málokdy.

Podívejte se sám a snažte se působit na egoisty, kteří jsou ve vašem okolí. Snad budete úsoěšný.

„Jste nesnesitelní egoisté? Tohle je 5 tipů, jak zvítězit nad vlastní zabedněností!“

Zdroj: https://www.ex­tra.cz/jste-nesnesitelni-egoiste-tohle-je-5-tipu-jak-zvitezit-nad-vlastni-zabednenosti

Kepler

Myslím, že i klukům by prospělo věnovat se místo PC hrám studiu, četbě apod. Jak jinak má mládež získat nadhled a přehled, když jejich znalosti jsou nepatrné? V podstatě celý život se něco učíme a málokdy umřeme úplně blbí.

ivzez

Jykým právem, Hapiky, ty dívky soudíte?
Proč jim podsouváte „pitominy“, když ony by z téhož mohly osočit Vás?

da ny

Mládí bývá kritické, netrpělivé, nekompromisní, plé anarchie, mládí je rebel.
K životnímu nadhledu je třeba dospět
Je zapotřebí zdravého sebevědomí, přijetí sebe sama.
Vypěstovat v někom nadhled? Marná snaha. Až přestanou řešit krawiny, srovnají si životní priority, dostanou pár pohlavků od života, mohou získat nadhled.
Ten, komu je dán je jiný, divný, nezapadne mezi většino vrstevníků, která ho ještě nemá a někdo nikdy nezídká.
https://knihy­.heureka.cz/si­la-pozitivniho-mysleni-jak-ziskat-zivotni-nadhled-a-udrzet-starost/#
https://www.knih­kupectvi-ladvi.cz/zivotni-nadhled-cesta-ke-smysluplnemu-a-naplnenemu-zivotu-p408801/
Popis knihy:
„Životní nadhled je schopnost vnímat životní okolnosti s odstupem. Umět se povznést nad vlastními problémy. Ze subjektivního pohledu nad složitými situacemi, které nás během života potkávají a nejsou zrovna provázeny klidem a pohodou. Tyto situace jsou ovšem nezbytné, abychom se posunuli. Chce se po nás, abychom učinili změny ve prospěch kvalitnějšího života. Abychom dosáhli změny postoje, neužitečná přesvědčení přepsali na užitečná atd. Každým dnem k nám proudí mnoho znamení týkajících se zhmotňování našich snů spojených s hlubokou touhou žít šťastný a spokojený život. Ve složitějších fázích života jsme vedeni do hlubin našeho světa emocí, skrytých tužeb a k pramenu vnitřní moudrosti. Pátráme po řešení a hledáme odpovědi na věčné otázky PROČ a JAK. V těchto momentech se osvědčuje nadhled, ztišit mysl a nechat srdeční GPS navigační systém, aby nám jemně naznačil cestu. Na nás je, jak se k tomuto poznání postavíme, jak jsme flexibilní, ale i připravení tuto cestu následovat. S nadhledem jde všechno lépe. A o tom je celá tato kniha! Je to soubor různých pohledů na věc, které jsou pojaty z různých hledisek tak, abyste si našli ten správný směr a způsob, jak se této schopnosti naučit a začít ji používat v každodenním životě. Každý máme svou jedinečnou cestu, jak dospět ke smysluplnému a naplňujícímu obrazu života. Najít tu správnou rovnováhu mezi tím, jak člověk chce žít a žije, je cestou hledání a nacházení. Ze srdce vám přeji, ať naleznete odvahu žít svůj život s vášní a láskou v srdci. A dále pochopení, jak nelitovat ani jediného okamžiku ve vašem životě, neboť vše, pro co se rozhodneme, nás přivádí zpět domů. A tím domovem je naše srdce. S láskou, Veronika

hapiky

annas: Ono asi nejde úplně o egoismus, já se domnívám, že i egoista může mít určitý nsdhled.

ivzez

Neznám egoistu, který by byl ohledně sebe schopen nadhledu.
Vy ano?