Kdybyste měli možnost financovat film, jaké téma a koho byste si vybrali na jeho tvorbu?

Může se jednat i o lidi, již zemřelé.

1/ téma filmu
2/ doba, ve které se odehrává
3/ místo, kde se odehrává
4/ režisér
5/ hlavní mužská role
6/ hlavní ženská role
7/ vedlejší mužská role
8/ vedlejší ženská role

… střih, hudba, … není podstatné.

Já jsem známý, tím, že mám rád humor a tak bych si vybral:

1/ komedie – parodie
2/ minulost, současnost, budoucnost
3/ Čechy, Morava a Slezsko
4/ Zdeněk Troška
5/ Zdeněk Izer
6/ Helenka Růžičková
7/ Bolek Polívka
8/ Simona Babčáková

…střih, hudba… není podstatné.

Nejlepší odpověď
gecco

  1. konec Přemyslovců
  2. dtto
  3. střední Evropa
  4. Quentin Tarantino
  5. Záviš z Falknštejna, Jiří Langmajer
  6. Kunhuta, Aňa Geislerová
  7. Přemysl Otakar II, Sean Connery
  8. nějaká Přemyslova milostnice, Uma Thurman

… střih nemám tucha, ale na hudbu Rammstein…
___
Prostě drsňárna…
😉
_____________­________________________­________
Troškou mne nestraš, se zbytkem souhlasím…
😉

Další odpovědi
Kelt

  1. Historie Keltů
  2. Od konce doby bronzové do roku 800 n.l.

3 Evropa od Slovenska po Irsko, od Čech po Středozemní moře – v tomto prostoru
4. Otakar Vávra
5. Jean Marais
6. Claudia Cardinálová
7. Lukáš Vaculík
8 Sophia Loren

chachar1922

1/ téma filmu – Politická a televizní manipulace lidského myšlení
2/ doba, ve které se odehrává – Dnešní
3/ místo, kde se odehrává – problematika celého světa, takže asi nějak celosvětově
4/ režisér – Jan Prušinovský
5/ hlavní mužská role – Hynek Čermák
6/ hlavní ženská role – Tatiana Vilhelmová
7/ vedlejší mužská role – Matěj Hádek
8/ vedlejší ženská role – Lucie Žáčková

anonym

1/ Bylo by to na téma II. příchod Ježíše Krista…
2/ 2029 léta páně
3/ ČR – USA
4/ Pumík – režie
5/ Adam
6/ Eva
7/ Samael
8/ Lilith

stříh – rak,drak
hudba – z marsu
…bude on – line.

lexx

téma – Ztracení v čase
raný středověk
Česká země, venkovský hrad vladaře, zimní období

žádné vhodné herce neznám
pozemský raketoplán pro těžkou technickou poruchu neřízený časoprostorový skok hyperprostorem o 1000 let zpět bez možnosti návratu (není palivo, havárie navigačního computeru…) do středověku a posádka, jakkoli moderně vyzbrojena (bojoví roboti, lasery, paralyzéry, pulsní pušky, granátomety, energogravimety, plamenomety, pancéřovaný transportér, vrtulník, pokroková medicína…) je konfrontována s početní přesilou místních zaostalých barbarů, jak tento střed dopadne ?

Klaproth

  1. Muzikál o příchodu Čechů do Čech.
  2. Za oněch časů
  3. Hora Říp
  4. Troška
  5. Bohdalka
  6. Bohdalka
  7. 8. to je jedno

hudba – Michal David

iceT

historické, fantasy
středověk, dávnověk
kdekoli na Zemi
John Woo
Sean Connery, Yun-Fat Chow
Lucy Liu, Cate Blanchet
Johnatan Rhys Meyers
Meryl Streep

Mirdas

1/ Život a doba Karla IV.
2/ Celé období jeho života
3/ Evropa
4/ Jan Svěrák
5/ Oldřich Kaiser
6/ Tatiána Vilhemová
7/ Bolek Polívka
8/ Klára Issová

klumprt

Zrovna nedávno mě napadlo že by někdo mohl natočit

  1. historické drama
  2. 16. století
  3. nedaleko Lesního Hlubokého
  4. režisér třeba Jiří Svoboda

5–8) není podstatné, ale pro hlavní role (nevěsta a její milý) bych dal přednost někomu neokoukanému

Trval bych hlavně na kvalitním scénáři třeba od Vladimíra Körnera, námětem je známá pověst, která vychází pravděpodobně ze skutečné události. Kladl bych důraz na historické reálie, příběh samotný by mohl být v detailech rozvíjen dle fantazie scénáristy.

Modří určitě vědí, kterou historku mám na mysli 🙂

bolak

Zatím je příliš brzy ráno na to abych moc přemejšlel, ale určitě by to byl film z prostředí česka (mám rád česko) za dob socialismu a všechny role by ztvárnil eddie murphy.

led

Muzikálovou paródii na téma „Dvojí život uživatelů inernetové diskusní stránky“
Réžie, scénař, výprava a výrobní štáb a herci, to všechno z amatéřskych divadel a lidé neherci z ulice. Ne proto, že by „profíci“ neuměli, ale amatéř, když chce umí, až se kritikům panenky protáčejí a diváci chodí v houfech k pokladnám.
PS.
co kdyby to byly osudy lidí této stránky. Šli by jste na film?

Emefej

Porno z prostředí našeho parlamentu. V hlavních rolích by se mohli střídat předsedové poslaneckých klubů.

Šidlo

1/ téma filmu: hororová komédia
2/ doba, ve které se odehrává: môže byť súčasnosť, alebo 2.pol. 20.st.
3/ místo, kde se odehrává: Európa, najlepšie stredná
4/ režisér: ktorý by chcel môj scenár aj rozpočet
5/ hlavní mužská role: najlepší kandidát na castingu
6/ hlavní ženská role:najlepšia kandidátka na castingu
7/ vedlejší mužská role: zaujali na castingu
8/ vedlejší ženská role: zaujali na castingu
aspoň 3 cameo od skutočných celebrít
hudba by bola popová, odrhovačková
postavy by hovorili každá rodnou rečou alebo anglicky so svojím prízvukom (áno, to by bolo titulkov)

Já bych určitě chtěla:
1/ Supernatural ve filmu
2/přítomnost
3/USA
4/Misha Collins
5/ Jensen Ackles, Jared Padalecki, Misha Collins, Mark Sheppard
6/ Felicia Day
7/Benedict Cumberbatch, Mattsmith
8/Scarlett Johanson
střih nevím ale hudba rozhodně smíchanice themes z superwholock

vosje

1/ téma filmu – Jiří Kulhánek, Divocí a zlí
2/ doba, ve které se odehrává – viz kniha
3/ místo, kde se odehrává – viz kniha
4/ režisér – Paul Verhoeven (Robocop, Základní instinkt) nebo Joss Whedon (Avengers)
5/ hlavní mužská role – Patejla by si mohl střihnout Chris Hemsworth
6/ hlavní ženská role – to bych nechala na Verhoevenovi, určitě by vybral správně 🙂
7/ vedlejší mužská role – Hnusáka řečeného Stonožka bych svěřila Karlovi Rodenovi
8/ vedlejší ženská role – opět nechávám na Verhoevenovi 🙂

Rokio

Myslím si, že by to mělo být na téma, které má rádo hodně lidí nebo na oblast, která má budoucnost. Podle mě dobrý žánr je komedie, protože hodně lidí se rádo zasměje.

gecco

Lexx – přečti si Poslední den stvoření (Wolfgang Jeschke)…
😉
Bezva knížka/povídka…
A možná…
😉

anonym

gecco, já ho mám rád, točí komedie podle mých představ, i když Tarantino je na krváky. 🙂

gecco

Nestraš…
😉