yordanny.lad

Kdyby začali použivat ele.přímotopy všichni obyvatelé v panelovém době zvládly by to jeho ele.rozvody?

Děkuji za odpověď

Odpovědi
Ametyst

První zatěžkávací zkouškou bude nabíjení elektromobilů. 🙂

Kryšpín

Záleží jaké jsou v bytech jističe rozvody, zda jsou v mědi a jaká je přípojka k paneláku.

Dochy

Jak to máme vědět? To záleží na konkrétním řešení elektřiny v konkrétním domě.

Hlada

Podle podmínek pro HDS (předpis ČEZ Distribuce) se odbočky k elektroměrům jistí minimálně o jeden stupeň výše, než je proudová hodnota jističe před elektroměrem a hlavní domovní vedení se jistí minimálně o dva stupně výše, než je maximální proudová hodnota jističe před elektroměrem. Pojistky v HDS by tedy měly udržet součet maximálních odběrů, takže s přímotopy by nebyl žádný problém. Materiál elektroinstalace s tím nijak nesouvisí.

zjentek

🤣🤣🤣

Určitě ne e. Ale dostatečný pohyb a svíčka by mohly stačit. Otázkou je, co dodá pohyb, když rotopedy a pásy stojí v tu ránu, kdy obyvatelé přetíží odběr. (;

Dochy

Hlada: myslím, že nemáš úplně pravdu. Domnívám se, že u více bytů na jednom vedení se uvažuje nějaký koeficient, který zohledňuje pravděpodobnost souběžného maximálního příkonu pro jednotlivé byty. Tj vedení a jištění není dimenzováno na součet všech maximálních příkonů ale o trochu níže.