Pruzkumnik

Kdyby se na ISS narodilo dítě a pak by letělo na zem, byl by to mimozemšťan?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne…
ISS lítá nizoučko, cca 400 km (6 % poloměru Země) a udrží se tam jen díky rychlosti obíhání (cca 7,7 km/s ≈ 28.000 km/h)…
😉
Navíc – slovem mimozemšťan označujeme (hypotetickou) bytost nezemského původ – původ dítěte (oba rodiče) by v tebou zmíněném případě byl 100% pozemský…

Další odpovědi
Kepler

Byl by to normální člověk narozený mimo povrch Země. To co se narodí v letadle taky není anděl, to co v ponorce není vodník a to co v hluboké jeskyni není permoník. Zajímalo by mně, jak by bylo nazváno dítě narozené v kravíně…

still

To ne. Ale mohl by to být třeba nadzemšťan, když se vlastně narodil nad zemí :)

hapiky

Pozemšťan, s místem narození ISS. Možná by byl jen menší problém s národností.

led

Krásna teória v súčasnosti nereálna.
Novorodenec by bol Pozemšťan so zdrojom pre množstvo právnych zamyslení.
Národnosť je vo väčšine prípadoch braná podľa rodičov, v prípade rozdielných národnostiach podľa matky. A tu je opäť právna otázka, v mnohých štátoch ešte stále platí domínium otca, tj národnosť otca, v mnohých štátoch je národnosť voliteľná…
Štátna príslušnosť – opäť jedna z možností ako u národnosti, prípadne podľa štátu narodenia, je to podobné, ako v prípade tzv „cestovateľov“, napríklad narodenie dieťaťa v lietadle. .
Ale ako určiť štát narodenia v prípade kozmickej rakety, ktorá vzhľadom na svoju rýchlosť môže počas samotného pôrodu preletieť ponad niekoľko štátov? Alebo platí „Štátna príslušnosť“ kozmického telesa?
Myslím, že v súčasnom stupni pravdepodobnosti narodenia človeka na kozmickej lodi môžme s kľudným svedomím tento problém prenechať autorom sci-fi.

pepíka

Ne.. Jak si na to přišel nebo přišla?…takle bych odpovídat neměla…ale jinak je pravda že by mimožemšťan nebyl kdyby spadlo na zem byl by to normální člověk.