Lukas27

Kdyby neexistovala Praha, které město byste chtěli mít jako hlavní?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Hradec Králové- má letiště, dobře řešenou dopravní obslužnost. Státní úředníci by mohli bydlet v Pardubicích a jezdit po cyklostezce do HK do práce.

Další odpovědi
marci1

Asi Olomouc. Má zvláštní atmosféru historie, památek, orloje apod. Má duši. 🙂

Rokio

Hlavní město je to, ve kterém žiješ.

Jinak já bych si vybral Brno, protože není tak daleko a hodně tam toho je.

elkon

Nepotřebuji k životu mít nějaké hlavní město. Pro běžného člověka to žádný význam nemá, pouze se centralizuje moc.

zjentek

Takové, které by přitahovalo zbytek světa pro svou historii, památky, strukturu…

V nouzi bych bral i Opavu! (; ((;

UPhelp

Asi jedno z nich, podle pořadí: České Budějovice (krutopřísné náměstí), Hradec Králové (fajn název), či taky to Brno nebo Olomouc. Možná i Ostravu.

paul1

Bral bych Brno, nebo Olomouc.

Drap

Co by kdyby neni otázka, ale blábol hodný dítěte prvního stupně ZŠ.

metro

Čechy – Budějce
Morava a Slezsko – Brno

dubraro

Také bych byl pro Olomouc. Je to významné historické město se starobylou univerzitou, sídlo arcibiskupa, významný dopravní uzel…

Viktorie II.

Děda mi říká, ať napíši Moskva a tak plním jeho prosbu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Justin1

marci1: Olomouc má nejen orloj, ale dokonce i Václavák. Když jsem byl v Olomouci, tak jsem se šel na obojí podívat.

Ametyst

Marci: Více lidí kdysi v internetové debatě navrhovalo Olomouc, ale posadit tam dopravu 21. století? To si Olomouc nezaslouží.

L.G.

Praha může existovat dál a nebýt hlavním městem🙂…

Ametyst

To nemusí být otazka “Kdyby Praha nebyla”, ale “právě proto, že je “. To neznamená, že Praha je dogma a nejlepší volba. Rozhodně není.

Drap

Coby kdyby, neni otázka ale pouze blábol hodný žáka prvního stupně ZŠ.

hapiky

Drap: Coby, kdyby je úplně normální otázka. Jen jednoduchý člověk to nedovede pochopit! (a přitom si myslí, že bude vypadat bůhvíjak chytře, když napíše to, co ty jsi napsal.).
Příklad: Co by se stalo, kdyby Země neměla Měsíc? Zřejmě by nebyl vyvinutý život na Zemi do takové úrovně, jak je dnes…atd…
Vědci se neustále ptají co by bylo, kdyby…, ve tvých očích jsou na úrovni žáků první třídy?

UPhelp

Ámen bratře. Nechápu, co tady pořád někteří mají proti těm otázkam „Co by kdyby.“ Tuž ať na ně neodpovídají, když se jim nepozdávají nebo si jich nevšímají.
U některých takových otázek je to někdy skutečně na pováženou, protože na ně nelze vůbec jasně odpovědět a nejde ani věrohodně předpokládat, jak by to mohlo být. Ale tohle zrovna vůbec není ten příklad. Normální dotaz.

annas

UPhelp,

Kdyby nebylo kdyby, nebylo by chyby.

„je neužitečné spekulovat o tom, co a jak by mohlo nastat, kdyby byly splněny nesplnitelné podmínky; je k ničemu jalově hypohetizovat“ Tolik jazykáři.

1. kdyby – podmínka, které není uskutečnitelná, , jde-li o minulost. Jde o zbytečné spekulace.

Kdyby do budoucnosti, budiž, ale často nejsou pro to podmínky. Přece dnes je dnes, zítra bude zase dnes atd.

2. kdyby – výhled do budoucnosti – bude splněna podmínka, je možné uskutečnit. Ty vedou k zamyšlení, výhledu atd.

annas

Omylem jsem klikla.

Stačilo otázku formulovat jinak. Např., Které město byste zvolili jako hlavní město místo současné Prahy?

UPhelp

Vždyť to je přece úplně jedno…

annas

Jedno to není, otázky mají být stylizované gramaticky správně.
jaká otázka, taková odpověď.