Avatar uživatele
mikrowlnka

Kdyby došlo v budoucnu k situaci, že NATO vyhlásí válku Rusku, šli byste dobrovolně jako voják do války?

Hlasujte v anketě
Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Marty Koller, kosmon před 1116 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Nassin

Ne

Ne, mám modrou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Ne

Mám modrou, a i kdybych neměl, nevidím v tom smysl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Ne

Do války jde voják jako agresor pouze z donucení, nebo kvůli penězům. Dobrovolně jenom blázen. Něco jiného je obrana vlasti v případě napadení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marty Koller

Ano

Určitě já jsem rozený voják xd, ale myslím že teroristé v dnešní době dělají větší potíže

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Nevím

Anketa je nesmyslná! V případě války by se na dobrovolnost nikdo neptal. Nastuduj si něco o branné povinosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Prostě já...

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Speed77

Ne

Rozhodně ne, protože za republiku ani NATO dobrovolně bojovat nehodlám.
Možná by záleželo, co ostatní státy v NATO, podle situace, ale spíš ne…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Ano

Ale bojoval bych na straně Rusů a doufal bych, že mne hned zajmou a já budu po zbytek života na Floridě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kosmon

Ne

Ne, ale docela by mě zajímalo jakou část obyvatelstva by Fiala s Vysrtčilem přesvědčili

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

Ano

Pokud bych dostal třídenní výcvik jako nováčkové na Ukrajině / hurá na Dombas / tak je to rozkaz a musím jít.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Pepa25

Vidím, že trollí farma má pohotovost. Vzhledem k situaci se vůbec nedivím 😉

před 1116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/ana­lyza-trollove-siri-ruskou-propagandu-v-covidovych-skupinach-40357390

před 1116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orwell

Speed77: Když ti bude osud „příznivě“ nakloněn, dá ti příležitost jít si zastřílet za cizí zájmy třeba na Ukrajinu. Doufám, že se přihlásíš dobrovolně a nezištně. Byl jsi vůbec na vojně? Já jo. Díval ses někdy do hlavně nabité zbraně (třeba lehkého kulometu)? Já jo. A co se týká těch vizí: víš co je to PŠM? To je zkratka pro politické školení mužstva. Tam tě budou učit nenávidět nepřítele a spoustu dalších užitečných věcí… No zkrátka jde o to přesvědčit tě, že jejich vize jsou tvoje vize. To je dost důležité, to dělají všechny armády na celém světě. Až tě potom někde daleko od domova trefí a přežiješ to, bude tvoje jediná vize dostat se z těch míst živej domů. Přečti si něco z vyprávění amerických vojáků o zážitcích z vietnamské války. Před pár dny běžel v TV (Prima ZOOM) velice zajímavý 6 dílný dokument „Válka ve ietnamu“. Možná to najdeš někde v archivu, poslední díl odvysílali tuším min. týden ve čtvrtek ve 20:00.

před 1116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Speed77

Hodně zkreslené představy o vojsku, válce a vojně (uznávám, že vojnu na základě zkušeností… Ale ještě za totáče).
Nj, vojna ještě za totality je o něčem jiném… Jako všechno jednostranné, dogmatické, omezené, ovlivňující (propagující).
Nenávidět nepřítele tě fakt neučí.

před 1116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Speed77

orwell, můžeš věřit věci, za kterou se bojuje, věrnost vůči nekomu/něčemu, správnost a oprávnění situace a to nejen v případě obrany vlasti. A to mluvím o civilovi, který by to války chtěl. Vojsko jako dav, krom toho, že by mělo být disciplinované a musí poslouchat, se dá zmanipulovat, zfanatizovat a podobně jako každý dav.
Stejně tak se verbují i rekruti – ať už pro stát nebo pro soukromou osobu (ve starověku, středověku, ale i jindy zcela běžné. V nedávné době třeba i Masaryk. Vytvoření soukromé armády není nic neobvyklého). Není to (vždy) jen vidina peněz, ale vize. Příležitost, nový svět/řád, polepšení (nikoli jne finanční), správnos věci – víra v tu věc a odhodlání/odvaha za ni bojovat, přidat se.

před 1116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Speed77

… tím neříkám, že to platilo pro Mas. legionáře. I když částečně a pro některé určitě – nespokojence, chudinu, využití situace pro přebrání moci atd. Padesát tisíc legionářů-zrádců, to je slávy (až do dneška) a miliony Čeců a Slováků v první světové válce na straně R-U zcela zapomenuti v prachu dějin.

před 1116 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek