mikrowlnka

Kdyby došlo v budoucnu k situaci, že NATO vyhlásí válku Rusku, šli byste dobrovolně jako voják do války?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Nassin

Ne

Ne, mám modrou.

quentos

Ne

Mám modrou, a i kdybych neměl, nevidím v tom smysl.

orwell

Ne

Do války jde voják jako agresor pouze z donucení, nebo kvůli penězům. Dobrovolně jenom blázen. Něco jiného je obrana vlasti v případě napadení.

Marty Koller

Ano

Určitě já jsem rozený voják xd, ale myslím že teroristé v dnešní době dělají větší potíže

Emefej

Nevím

Anketa je nesmyslná! V případě války by se na dobrovolnost nikdo neptal. Nastuduj si něco o branné povinosti.

Prostě já...

Ano

Speed77

Ne

Rozhodně ne, protože za republiku ani NATO dobrovolně bojovat nehodlám.
Možná by záleželo, co ostatní státy v NATO, podle situace, ale spíš ne…

Kelt

Ano

Ale bojoval bych na straně Rusů a doufal bych, že mne hned zajmou a já budu po zbytek života na Floridě.

kosmon

Ne

Ne, ale docela by mě zajímalo jakou část obyvatelstva by Fiala s Vysrtčilem přesvědčili

plebs

Ano

Pokud bych dostal třídenní výcvik jako nováčkové na Ukrajině / hurá na Dombas / tak je to rozkaz a musím jít.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Vidím, že trollí farma má pohotovost. Vzhledem k situaci se vůbec nedivím 😉

Pepa25

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/ana­lyza-trollove-siri-ruskou-propagandu-v-covidovych-skupinach-40357390

orwell

Speed77: Když ti bude osud „příznivě“ nakloněn, dá ti příležitost jít si zastřílet za cizí zájmy třeba na Ukrajinu. Doufám, že se přihlásíš dobrovolně a nezištně. Byl jsi vůbec na vojně? Já jo. Díval ses někdy do hlavně nabité zbraně (třeba lehkého kulometu)? Já jo. A co se týká těch vizí: víš co je to PŠM? To je zkratka pro politické školení mužstva. Tam tě budou učit nenávidět nepřítele a spoustu dalších užitečných věcí… No zkrátka jde o to přesvědčit tě, že jejich vize jsou tvoje vize. To je dost důležité, to dělají všechny armády na celém světě. Až tě potom někde daleko od domova trefí a přežiješ to, bude tvoje jediná vize dostat se z těch míst živej domů. Přečti si něco z vyprávění amerických vojáků o zážitcích z vietnamské války. Před pár dny běžel v TV (Prima ZOOM) velice zajímavý 6 dílný dokument „Válka ve ietnamu“. Možná to najdeš někde v archivu, poslední díl odvysílali tuším min. týden ve čtvrtek ve 20:00.

Speed77

Hodně zkreslené představy o vojsku, válce a vojně (uznávám, že vojnu na základě zkušeností… Ale ještě za totáče).
Nj, vojna ještě za totality je o něčem jiném… Jako všechno jednostranné, dogmatické, omezené, ovlivňující (propagující).
Nenávidět nepřítele tě fakt neučí.

Speed77

orwell, můžeš věřit věci, za kterou se bojuje, věrnost vůči nekomu/něčemu, správnost a oprávnění situace a to nejen v případě obrany vlasti. A to mluvím o civilovi, který by to války chtěl. Vojsko jako dav, krom toho, že by mělo být disciplinované a musí poslouchat, se dá zmanipulovat, zfanatizovat a podobně jako každý dav.
Stejně tak se verbují i rekruti – ať už pro stát nebo pro soukromou osobu (ve starověku, středověku, ale i jindy zcela běžné. V nedávné době třeba i Masaryk. Vytvoření soukromé armády není nic neobvyklého). Není to (vždy) jen vidina peněz, ale vize. Příležitost, nový svět/řád, polepšení (nikoli jne finanční), správnos věci – víra v tu věc a odhodlání/odvaha za ni bojovat, přidat se.

Speed77

… tím neříkám, že to platilo pro Mas. legionáře. I když částečně a pro některé určitě – nespokojence, chudinu, využití situace pro přebrání moci atd. Padesát tisíc legionářů-zrádců, to je slávy (až do dneška) a miliony Čeců a Slováků v první světové válce na straně R-U zcela zapomenuti v prachu dějin.