sisssane

Kdy se začít učit na maturitu?

Tak tu tak sedím a říkám si že za 2 měsíce maturuji a ještě jsem se nezačal učit, nemám ani vypracované otázky, přečtené knížky. Tak by mně zajímalo kolik času to tak zabere a od kdy bych se měl začít učit. Jestli stačí třeba 14 ní před maturitou začít s vypracováním otázek a pak o svatém týdnu se je všechny naučit.

Maturitu na 1 nechci dát, hlavně ji chci udělat.

Kdy jste se začali na maturitu učit Vy?
Maturuji z eka – 25 otázek, aj – školní 25 otázek, čj 20 děl + sloh a didaktický test, m – státní (ta je v pohodě – píšu ji na 4 už teď bez učení) a uce (to mně taky docela jde)

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Já jsem se učila od prváku, ale já jsem chtěla vše za 1:-)

Neumím si představit, že bych se začala učit 2 týdny před maturou, jseš fakt flegmoš:-D

Další odpovědi
gecco

Jak kdo – já se na maturu neučil vůbec…
;-DD

briketka10

už teď je pozdě :))
i když nechceš dát za 1

RyuzakiKate

No tyv… Otázky jsem si vypracovávala přes léto před čtvrťákem, a to jen chemii a biologii, češtinu a ájinu jsem měla v kapse, to byla sranda, na to jsem se nepotřebovala učit. Ale knížky jsem měla přečtený dávno. Ve třeťáku i čtvrťáku jsme měli semináře na maturitní předměty, to vy nemáte? O svaťáku jsem si už jenom opakovala a věnovala se tomu, co mi ještě nebylo úplně jasný.. a maturita zvládnutá s přehledem. Chtěla jsem ji mít dobrou a vytřít všem zrak. A taky se mi to povedlo. Fascinuje mě, jak se k tomu spousta lidí staví tak laxně…

e1232851@trb

mě stačil svatý týden :D

klumprt

Učit se je zbytečné. V Knize osudu je totiž psáno buď že maturitu uděláš a pak se tedy učit nepotřebuješ, anebo že ji neuděláš a to znamená, že veškeré učení je beztak marné.
Stačí si přečíst knihu Jakub fatalista od Denise Diderota.

🙂

marci1

Těžko říci. Záleží na tom, co komu „uvízne v paměti“. Pokud celkem dost, tak potom stačí si zopakovat jen to, co mi tam moc „nezůstává“. A s tím bych už pomalu i začala. 🙂

Pepa25

Zaujal mě ten konec – že ti účetnictví „docela jde“. Z toho dovozuju, že se poctivě průběžně učíš, protože jinak bys to nemohl vypustit z úst. V tom případě máš šanci.
P.S. Neviděli jsme se nedávno na maturitním plese vaší OA?

Izabel1

To záleží především na tobě jak to cítíš..já se osobně učila na češtinu a AJ testy průběžně během čtvrtáku.

Co se týče ústních tak o svatáku mi to stačilo, taky jsem nepotřebovala za 1. Hlavní je udělat ji. A ustní se dá okecat snadno.

Jinak otázky jsem nevypracovávala, posílala nám je učitelka nebo čtvrtáci před nama :D