Hanz Blažek

Kdy se začít učit na maturitu ?

Máte někdo osobní zkušenost, kdy jste se začali učit na maturitu a jak ?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já se průběžně učila celou střední školu, no a o svaťáku jsem si to jen zopákla, maturovala jsem s vyznamenáním:-) I z češtiny jsem měla dvojku:-) tomu nikdo nechce věřit, ani já tomu dodnes nemůžu uvěřit:-DDD asi kouzlo osobnosti nebo co:-DDD

Další odpovědi
RyuzakiKate

Tak zkušenost s maturitou maj snad všichni, kdo ji absolvovali… :)
Já nezanedbávala semináře, průběžně jsem si vypracovávala otázky (i v létě), zajímala se… Ale to se asi týče jen biologie a chemie, na češtinu či angličtinu jsem ani nekoukla, tyhle předměty mi vždy šly samy od sebe a povinná četba mi problém fakt nedělala (nečetla jsem akorát Babičku, se přiznám). Psali jsme i průběžný testy nebo si rozebírali otázky, o svaťáku jsem ani nervy moc neměla, každej den jsem si jen zopakovala pár otázek a bylo to…
Ale státní maturity jsou opravdu výsměch, těch se fakt bát nemusíš…

Drap

Nejlépe se připravovat průběžně po celý maturitní rok. Bohužel, já jsem to tak neudělal, a tak jsem měl před maturitou dost pilno

arygnoc

učil som sa 4 roky.
nejaká príprava na maturitu (zopakovanie si znalostí, ale skutočne iba zopakovanie) prebehla cca mesiac pred skúškami.

;-Q

klumprt

Já jsem to nechal tak nějak hlavně na svaťák a stejně jsem se k tomu nemohl dokopat. Nakonec 3,2,2,2. Kdo chce lepší výsledek, asi by měl začít dřív 🙂

anonym

Nikdy jsem se neučil – je to zbytečné… Úroveň je tak nízko, že i mnohé testy v průběhu roku absolvované dokonce předčí úroveň těch maturitních!

cochee

My jsme před tím čtvrtstoletím tradovali, že až začnou kvést kaštany. Někteří se samozřejmě šrotili celé 4 roky, někteří jako já se neučili vůbec, konkrétně já proto, že jsem se učit neuměl.

PetrXY

Teoreticky je dobré učit se průběžně, ale to málo kdo dokáže, ale je dobře se o to alespoň pokusit. Úplně se na to vykašlat se často nevyplácí a nechat to jen na „svaťák“ to také není to nejlepší.