Michal Kole

Jak je možné, že v učňáku jsem byl jeden z lepších v odborných předmětech a na průmyslovce jsem prolejzal ?

Ono když si čtu v učebnicích tak mě elektrika nepřipadá lehčí než strojnictví (takový souhrn strojírenských předmětů dohromady trocha technického kreslení, trocha technologie, trocha mechaniky, trocha stavby a provozu strojů) a naopak.

Mohl hrát vliv že v půlce druháku se mě začali rozvádět rodiče, byl jsem na operaci, která mě trochu „fyzicky poškodila u druhého pohlaví“.

Ve třeťáku nás sloučili do jedné třídy 32 lidí ve třídě a já nejsem zrovna společnský typ.

Pak když se začala blížit maturita, tak jsem měl čím dál víc nervy v .....

Když jsem ve stresu tak jsem totálně nepoužitelný na všechno a mám problémy s jednoduchými elementárními věc­mi.

Nejlepší odpověď
Drap

Možné to je, ale na to jsi si odpověděl sám. A po nás chceš co ? Aby jsme to potvrdili ?

Další odpovědi
anonym

Michale, možností máš několik:
1)na střední škole byla náročnější výuka a Tys ji nezvládal tak, jako na učilišti
2)místo učení jsi chodil na bazén učit se plavat
3)místo učení jsi chodil na bazén šmírovat plavající ženy
4)místo učení jsi seděl u PC
5)další spousta možností, které jde shrnout do výrazu – neměl jsi na to z nějakého důvodu odpovídající schopnosti

terry

Nemůže to být tím, že třeba na té průmce byly někteří lepší?

jpau

Jestli tě zajímá můj názor tak to vezmu po odstavcích:

Na učňáku jsi byl jeden z nejlepších (mezi jednookými král) a tak jsi to moc neřešil. Na průmce se Tvůj přístup nezměnil (to je normální) ale prostředí vyžadovalo větší nároky, takže jsi se oproti ostatním zhoršil to není žádná věda 😉

Výmluvy

Podívej, on to nikdo nemá jednoduchý a jde o to, jak se k tomu postavíš. Pokud opravdu chceš, tak budeš lepší než ostatní a pokud na sobě chceš pracovat tak se naučíš ovládat napříč všemi různými situacemi včetně nervů z maturity nebo ze zkoušek, pokud jsi nebo budeš na VŠ… Prostě to jen chce začít a nikdy nepřestat a nevzdat se 😉.

Robert_PM

Protože Tvůj duševní potenciál je na úrovni učebního oboru bez maturity. Maturitu jsi dostal z milosti. Ale i tuto otázku můžeš položit v PL v Dobřanech.