Avatar uživatele
Nela56

Jak se během týdne naučit na maturitu?

Pěkný den,

za týden mě čeká maturitní zkouška a ještě jsem se nezačala učit, teprve dodělávám maturitní otázky.
Chci se zeptat, zda někdo máte tip, jak se efektivně naučit velké množství učiva.
Nejvíce se bojím anglického jazyka, mám blok, neumí přemýšlet v aj a bojím se, že před komisí nevydám ani hlásku.
Do toho mi odjakživa dělá problém, nevím, jak se naučit najednou 25 otázek, když jedna otázka vždy obsahuje tak 3–4 A4.

Děkuji za tipy :)

Zajímavá 0 před 15 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

To je důkaz lenosti. každý normální student se učí průběžně. Zabal to. Kdyby tě to zajímalo, tak se budeš učit včas.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Tonda Káňa

No, tak to jsi, slušně řečeno, v prdeli…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Tak to je značný problém.

Doporučuji naučit se každou maturitní otázku z anglického jazyka alespoň na 4, nikoliv několik otázek perfektně.

Až budeš před komisí, koukej se jim těsně nad hlavy (někteří lidé se bojí očního kontaktu, a proto tohle doporučuji) nebo si představuj, že jsou ve spodním prádle.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

V Čechách se dost často používá : Pozdě bycha honiti.......... myslím . že zde to sedí. Teď už se jenom modlit a věřit, že si vybereš otázku kterou zvládneš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Ty máš na to celý týden? Chaaa. To máš času…
Jestli mám tip? Na to vem jed! Zkus to! Zajdi na Slovensko, na Velestur. Tam je uložený klíč k času. Postav se tam u toho kamene, kde jsou vytesané runové nápisy a nahlas řekni: žádám o zastavení času. Jestli se ti poštěstí, tak zpozoruješ, jak všechno úplně ztichlo, nic se nehýbe, budeš mít z toho zvláštní pocit. No.
Vytáhneš materiály a můžeš se vesele učit. A až se nabifluješ, tak zas nahlas poděkuj a požádej, aby zas pustili čas. Bež domů a tradaaaa maturita bude v kapse.
🫡

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Podle plánu, hlavně je potřeba něco nevynechat úplně. 25 otázek za týden jsou 4 denně, to se určitě dá projít. Ale především: co to znamená „dodělala jsem otázky“? Pokud jste si to zpracovala, tak to znamená, že už to v podstatě umíte, je to jen potřeba procvičit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Ucit se, ucit se, ucit se !!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Tonda Káňa

df, proboha, co to zase píšeš? To myslíš vážně? Nebo to má být pokus o vtip? Co kdyby ta holka ubohá na ten Velestur opravdu šla? Protože tonoucí se i stébla chytá…

Avatar uživatele
df

Co kdybyste tam zašli spolu?🤔

Avatar uživatele
Tonda Káňa

Ne, děkuji, já na pohádky nevěřím.

A věříš na blanické rytíře?

Avatar uživatele
df

Co to je? Nějaké lego? Nebo omalovánky?

Avatar uživatele
Tonda Káňa

Ne ne, je to jen pověst kterou zná i malé dítě…

Avatar uživatele
df

Povykládej mi o tom

Avatar uživatele
Tonda Káňa

Studuj studuj. Najdi si odpovědi sám.

Nový příspěvek