Nela56

Jak se během týdne naučit na maturitu?

Pěkný den,

za týden mě čeká maturitní zkouška a ještě jsem se nezačala učit, teprve dodělávám maturitní otázky.
Chci se zeptat, zda někdo máte tip, jak se efektivně naučit velké množství učiva.
Nejvíce se bojím anglického jazyka, mám blok, neumí přemýšlet v aj a bojím se, že před komisí nevydám ani hlásku.
Do toho mi odjakživa dělá problém, nevím, jak se naučit najednou 25 otázek, když jedna otázka vždy obsahuje tak 3–4 A4.

Děkuji za tipy :)

Odpovědi
elkon

To je důkaz lenosti. každý normální student se učí průběžně. Zabal to. Kdyby tě to zajímalo, tak se budeš učit včas.

Tonda Káňa

No, tak to jsi, slušně řečeno, v prdeli…

Rokio

Tak to je značný problém.

Doporučuji naučit se každou maturitní otázku z anglického jazyka alespoň na 4, nikoliv několik otázek perfektně.

Až budeš před komisí, koukej se jim těsně nad hlavy (někteří lidé se bojí očního kontaktu, a proto tohle doporučuji) nebo si představuj, že jsou ve spodním prádle.

Drap

V Čechách se dost často používá : Pozdě bycha honiti.......... myslím . že zde to sedí. Teď už se jenom modlit a věřit, že si vybereš otázku kterou zvládneš.

df

Ty máš na to celý týden? Chaaa. To máš času…
Jestli mám tip? Na to vem jed! Zkus to! Zajdi na Slovensko, na Velestur. Tam je uložený klíč k času. Postav se tam u toho kamene, kde jsou vytesané runové nápisy a nahlas řekni: žádám o zastavení času. Jestli se ti poštěstí, tak zpozoruješ, jak všechno úplně ztichlo, nic se nehýbe, budeš mít z toho zvláštní pocit. No.
Vytáhneš materiály a můžeš se vesele učit. A až se nabifluješ, tak zas nahlas poděkuj a požádej, aby zas pustili čas. Bež domů a tradaaaa maturita bude v kapse.
🫡

Pepa25

Podle plánu, hlavně je potřeba něco nevynechat úplně. 25 otázek za týden jsou 4 denně, to se určitě dá projít. Ale především: co to znamená „dodělala jsem otázky“? Pokud jste si to zpracovala, tak to znamená, že už to v podstatě umíte, je to jen potřeba procvičit.

cappuccino

Ucit se, ucit se, ucit se !!!!

Tonda Káňa

df, proboha, co to zase píšeš? To myslíš vážně? Nebo to má být pokus o vtip? Co kdyby ta holka ubohá na ten Velestur opravdu šla? Protože tonoucí se i stébla chytá…

df

Co kdybyste tam zašli spolu?🤔

Tonda Káňa

Ne, děkuji, já na pohádky nevěřím.

A věříš na blanické rytíře?

df

Co to je? Nějaké lego? Nebo omalovánky?

Tonda Káňa

Ne ne, je to jen pověst kterou zná i malé dítě…

df

Povykládej mi o tom

Tonda Káňa

Studuj studuj. Najdi si odpovědi sám.