Meggie2

Kdy půjdou hypotéky dolů? Vyplatí se stavět?

Odpovědi
Drap

Co to je vyplatí? Když něco nutně potřebuji, tak se to vyplatí i dnes. Pokud půjdou úvěry dolů, tak se postaví levněji, ale zda se to vyplatí si musí každý zhodnotit sám.

Rokio

Pravděpodobně tehdy, až bude nižší inflace.

Když je vysoká inflace jsou obvykle vysoké úrokové sazby jak u úvěrů (včetně hypoték), tak vkladů (např. spořicí účty, termínované vklady, investiční fondy, dluhopisy, akcie atd.).

Až inflace klesne, tak by měly jít sazby dolů.

zdroj: učivo OA

Dochy

Těžko říct. Říká se: co můžeš udělat dnes neodkládej na zítřek.
Jo, může se stát že za 5 let bude výhodnější stavět. Otázka je, zda za 5 let budeš mít o dům ještě zájem, zda si to budeš moct dovolit s aktuálně rozrostlou rodinou apod…

Tomáš1234

Úroky u hypoték by měly začít klesat někdy od příštího roku. Pokud tedy počkáš, ušetříš na úrocích. Ale zároveň, pokud počkáš, lze čekat zdražení stavebního materiálu, které tu úsporu u úroků může zase vymazat.

Osobně bych na nic nečekal. Jen bych si úrok u hypotéky zafixoval třeba na 3 roky. To už by měly být sazby výrazně níže.

Ale kdo ví, jak to všechno bude :)

Joezy

Doufejme, že úrokové sazby začnou příští rok opravdu klesat. S hypotečním úvěrem a všemi dalšími výdaji to není jednoduché