xiperio

Kdy přesně začali kněží dodržovat celibát a kdo ho nařídil?

Celibát je výmysl lidí. Byl nařízen papežem nebo to byl postupný vývoj církve?

Nejlepší odpověď
Drap

První požadavky na celibát byly slyšet od některých papežů a biskupů už ve 3. a 4. století. Definitivně byl zaveden v římskokatolické církvi až ve 12. století.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Celib%C3%A1t

Mc Merkurion

… špatná otázka:

  1. nechce se mi zjišťovat, od kdy někteří kněží (netýká se to totiž všech církví, a všichni víme, že všechny jsou ty pravé …) nesmí žít v manželství …
  2. celibát jako takový, to jest „bez pohlavního styku i sebeukájení“ ale pokud vím, a jsou známy informace, kněží NIKDY nedodržovali, ani s tím nezačli …