band of brot

Kdy nás začnou zaměstnavatelé bičovat?

Kdy nás začnou naši zaměstnavatelé-otrokáři bičovat? Budeme pracovat u linek a bude u nás stát dráb s bičem a když budeme pomalí, tak nám dá ránu po zádech. Bude to jak u otroků na bavlněných polích v 19. století. Však si to vemte. Už takhle jsou pracovní podmínky v hodně firmách doslova otrocké. Napadne to jednoho podnikatele a rozšíří se to. Stát s tím nic dělat nebude, protože s ničím takovým nic nedělá.

Nejlepší odpověď
gecco

Mne, rozhodně, nikdo z mých nadřízených „bičovat“ nebude…
Váží si („oni“) mé práce… Mno – taky ji platí… Řekněme – slušně ji platí…
😉
Pokud si ty osobně ale bičování zasloužíš… – zeptej se v práci, kdy ´manageři plnění regálů´ nafasují důtky…
___
Nechápu…

Další odpovědi
Lamalam

Tak rychle se to nezavede. Na všechno musí být předpis, než to v Bruselu sepíšou bude chvíli trvat. Potom se bude vyhlašovat výběrové řízení na výrobce standardizovaných důtek a to taky nebude hned. Někdo tu bude muset řídit, než vystuduje alespoň bakaláře bičování, taky chvíli potrvá. Takže zatím buď v klidu.

dudu

Nejlépe asi je pracovat na živnosťnák nebo založit firmu. Můj švagr se menším dílem činí coby elektrikář a větším jako revizní technik Vykořisťuje tudíž sám sebe. Je středoškolák, musí pravidelně skládat příslušné zkoušky, ale jak sám uvádí, aby slušně uživil rodinu, stačí mu pracovat tak tři dny v týdnu.

Slecna 007

Bičovat budou ty, kteří si to buď zaslouží, anebo nechají líbit. V době, kdy se zaměstnanci namísto legálního a oficiálního protestu proti pracovním podmínkám, akorát ohnou hřbet, je bláhové se divit tomu, co všechno si k nám druzí dovolí.
Tedy, zachází-li se mnou nadřízený tak, že to nelze akceptovat, pak si stěžovat na správných místech. V hospodě U kulatý báby to nepomůže. Na „odpovědích“ taky ne.

led

Je iná doba, už netreba donucovacie prostriedky typu bič, palica, šibenica,… Nie dnes platia určité práva, donútenie sa robí od písacieho stola, nekrvavou cestou, jemne:
„nechceš robiť? na ulici čakajú na tvoju prácu ďalší záujemci… Protestuješ proti malej mzde? na ulici čakajú na tvoju prácu ďalší záujemci… Si chorý a nemáš na lekára, tak rob a neprotestuj, ten čas protestu využi na svoju prácu a budeš mať na lekára… Si chorý, nemôžeš pracovať? …asistentka, pošlite inzerát: Prijmeme pracovníka… a tomuto…chorému, tomu dajte výpoveď, dôvod si už nájdite…“

benaja

Stát s tím neudělá nic,ale příslušný inspektorát práce ano.Zaměstnavatel určuje normy plnění, jejich neplnění může vést až k výpovědi bez nároku na odstupné.Máte-li pocit,že se jedná o mobbing, využijte inspektorát práce.Nikdo se nemusí dozvědět,že podnět jste dal vy.

lota

Oni ještě nezačali? Někdy mám ten pocit, že si můžou dovolit všechno, resp. podřízení jim to dovolí, protože si myslí, že nemají jinou možnost.