hapiky

Kdy člověk obvykle prohlásí: Našel jsem sám sebe?

Nejlepší odpověď
Kepler

Třeba když najde činnost (práci, hobby, sport), které docela propadne, dělá ji rád a naplňuje ho. Nebo si jenom ujasní své životní postoje a přesvědčení. Najednou má ve všem jasno. No jo, ne vždy to je pozitivní…

Další odpovědi
zjentek

Obvykle až zjistí, že tady* vůbec nic neznamená. Do tý doby hledá nízko.

*Zem, planeta, svět, vesmír, univerzum…

Kelt

V nějaké situaci, kdy se osamostatní. Například někdo dělá jen to, co mu kdo řekne, ale někdy se mu podaří dosáhnout osamostatnění. člověk není nikým řízen, ale ví, že jde správně. Nemusí se ohlížet na ostatní, ví, že jde dobře. Může to být zpěvák, umělec, politik, spisovatel, nebo i žák ve škole. Mnozí ale toho nedosáhnou nikdy. A nemusí to být jen při vrcholu, euforie. Někdy to může být i porážka. Malý krůček vpřed následuje po velkém kopanci do p d ele.

anonym

Obvykle to znamená že pochopil co od života chce a nedělá už jenom to co od něj požaduje okolí. No ale za tím může být cokoliv …

Tw!st

Když začne fetovat

zjentek

Jo a taky někdy může mít člověk podobnej pocit v momentě, když mu zrovna někdo vytlačí dítě, který předtím někam nastříkal. Anebo když se zamiluje! No ale to jsou vesměs jen takový záchvěvy objevení sebe, trvá to MAX čtvrt století, než se dotyčnej zase probudí a hledá a hledá dále.