kdy byly zrušeny povinné pracovní soboty

v kterém roce se zrušila sobotní povinná školní docházka a pracovní soboty

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/v-kterem-roce-skoncili-povinne-pracovni-soboty

Další odpovědi
iwetax

Na naší školu někdo zavolal v roce 2001 že je tam bomba. A celé vyučování se nahradilo v sobotu (bylo to na učňáku).

Štoura

Myslím, že v druhé půlce července 1966 se zavedly volné soboty ob jeden týden, sřídaly se volné a pracovní soboty. Takto se chodilo i do škol. Po nějaké době, nevím, zda po půl nebo po roce se zavedly všechny soboty volné.
Předtím byla pracovní doba pro všechny 3 možné směny 5×8 hod + 1×6 hod(sobota) = 46 hodin za týden.
Po zavedení volných sobot byla prac.doba snížena na 42,5 hodin za týden. Pro ranní směny to platilo přesně, pro odp. to bylo skutečných 5×8=40 hodin, pro noční to bylo 5×7,5=37,5 hod za týden, část do 42,5 se doplácela v průměru.