bleda_ruze

Kdy byl spuštěn Facebook v ČR?

Nejlepší odpověď
quentos

Huh…?
Facebook byl, je a pravděpodobně bude výlučně americká stránka. I když se na něj připojujete z ČR, připojujete se na americký server.

Další odpovědi
anonym

Od11.8.2006 vyšel facebook na veřejnost – u nás to byla Masarykova univerzita…

Facebook – Studentský projekt

Facebook je původně studentský projekt, který měl zjednodušit komunikaci a spojit studenty Harvardu. Mark Zuckerberg Facebook založil již v roce 2004 a od této doby se služba postupně rozšiřovala na další university, až byla v roce 2006, konkrétně 11.8., otevřena veřejnosti. Vzestup byl rychlý a obrovský. Byly nastoleny nové standardy a zvyky. Obliba rostla raketovou rychlostí až do současných 900 miliónů uživatelů. Vlastní systém a fungování Facebooku asi nemusím nijak zvlášť rozepisovat, i na našem magazínu jsme o Facebooku psali několikrát. Relativně žhavou novinkou je také vstup Facebooku na burzu. Vstup plný očekávání bohužel nesklidil takovou smetánku, s níž se původně počítalo.
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fa­cebook#Historie

Zdroj: http://www.swmag­.cz/972/posled­nich-12-let-v-it-vite-kdy-byl-zalozen-facebook/

marci1

Jen dodám k odpovědi „Čeňka“ :
„V České republice Facebook dlouho narážel na jazykovou bariéru. Výraznější růst počtu českých uživatelů Facebooku lze sledovat až od června roku 2008, kdy byla čeština společně s dalšími 35-ti jazyky přidána do plně podporovaných lokalizací.“ 🙂

http://www.dsl­.cz/clanek/1291-facebook-zacina-byt-take-ceskym-fenomenem

Pepa25

Otázka mi připomněl jeden rozhovor:
A strejdo, vy jste fakt na škole neměli mobily? Ne. Ani takový ty velký směšný s anténkami? Ne!!
Hmm. Takže jste měli facebook jen na počítači? Nee!! 🙂 Těžko jsme ho mohli mít, když tehdy ještě ani nebyl jeho (spolu)autor Mark Zuckerberg na světě 😉

bleda_ruze

Ok, tak odkdy bylo možné se z ČR na Facebook připojit?