relux

Kdy a kde se začali lidé zajímat o čarodějnictví (v jakém období)?

Děkuji z aodpověď.

Nejlepší odpověď
briketka10

V roce 1604 král Jakub I. vydal zákon o čarodějnictví, ale ten byl v roce 1736 zrušen a vydán nový, podle něhož nic jako čarodějnictví neexistuje. Od této chvíle začaly čarodějnice žít utajeně a od začátku 18. stol. se čarodějnictví považovalo za mrtvé. Vše co se o čarodějnictví – SN psalo, bylo silně proti, neboť se nahlíželo z křesťanského pohledu. mrtvé. Vše co se o čarodějnictví – SN psalo, bylo silně proti, neboť se nahlíželo z křesťanského pohledu.
V roce 1921 dr. Margaret Murrayová vydala knihu „The witch cult in western europe“, kde popisuje historii čarodějnictví a konečně se na čarodějnictví začíná pohlížet objektivně.
V roce 1951 byly v Anglii konečně zrušeny poslední zákony proti čarodějnictví a kult Wicca nyní může již volně dýchat a vystoupit ze své ilegality po tolika staletích a zazářit ve své plné kráse.
Poznámka : Účelem tohoto článku není nikoho pobouřit, ale objektivně na základě faktů ať už historických nebo současných vyvrátit chybný pohled na čarodějnický kult, čaroděje a čarodějky.
Nechť se každý drží toho, v co věří a co ho činí šťastným.
viz tento celý článek o historii čarodějnictví :
http://www.ji­trnizeme.cz/vi­ew.php?cisloclan­ku=2003121401
a viz Google :
http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&s­client=psy-ab&q=historie+%C4%8Da­rod%C4%9Bjnic­tv%C3%AD&oq=his­torie+%C4%8Da­rod%C4%9Bjnic­tv%C3%AD&gs_l=ser­p.3..0.21992.33111­.0.33999.22.11­.0.11.11.2.655­.3650.0j4j2j0j2j3­.11.0...0.0.Wb0I­uqUMaHk&pbx=1&bav=­on.2,or.r_gc.r_pw­.r_qf.,cf.osb&fp=885e80c­5b211c256&biw=960&bih=482

Další odpovědi
led

Ak za čarodejníctvo považujeme činnosť s nadprirodzením, duchmi, božstvom môžeme smelo pozrieť už do praveku. Veď aj liečiteľ u prvotnopospolných rodov bol z pohľadu ostatných čarodej. Čarodeji – šamani boli obdivovaní i prenasledovaní. Nedá sa presne určiť kde a kedy čarodejníctvo vzniklo, ale postupom času z neho vzniklo náboženstvo – viera v boha (rôzneho typu).
V staroveku i stredoveku čarodeji postupom času sa zmenili na kňazov jednotlivých božstiev. Tí, ktorí odporovali vládnucej teórii božstva boli prenasledovaní a rôznym spôsobom smrti trestaní.

iceT

Každý ví, že se 30. dubna pálí čarodějnice. Většina lidí si však myslí, že pálení čarodějnic má souvislost se středověkým upalováním čarodějnic. Ve středověku se z nepříliš častého pronásledování čarodějů a čarodějnic zrodil a zformoval masový „hon na čarodějnice“, který se začal uplatňovat až ke konci středověku. Čarodějnictvím byli obviňováni převážně mastičkáři a báby kořenářky, kteří léčili pomocí bylinek, což někteří lidé považovali za zázraky a kouzla.
Ve skutečnosti má pálení čarodějnic něco společného se starodávnými příběhy a bajkami. V těchto bájích se říká, že noc Filipojakubská, tj. z 30. dubna na 1. května je kouzelná. V Německu se o této noci vypráví jako o pověstné reji čarodějnic. I Češi věřili, že báby čarodějnice tropí zvláště tuto noc své čáry a kouzla. O samotném pálení čarodějnic před prvním májem není v české minulosti dokladu a proto se domníváme, že tento zvyk k nám přišel asi z Německa. Je rovněž možné, že pálení čarodějnic vzešlo z pálení Svatojánských ohňů. Přesto je tento zvyk velmi starý, který možná vznikl už v pohanských dobách.
Tento zvyk se dochoval až do dneška, přestože ho zvlášť v tomto století začali zakazovat, neboť bylo nařízeno, aby se netrpělo pověrečné pálení ohňů „aby se s tím čarodějnice zahnaly“. Ani v době vlády komunistů to tyto ohně neměly lehké. Byly přejmenovány na „Vatry míru“ a byly přesunuty na 5. května. Až zase v posledním desetiletí se tento zvyk vrátil snad do všech měst a vesnic, kde rok co rok pálí své čarodějnice.

Každá ženská,která uměla používat byliny pro léčivé účinky a znala přírodu a rozuměla jí,mohla být považována za čarodějnici…

Zdroj: http://miroso­vice.cz/index­.php?option=com_con­tent&task=view&id=55&I­temid=87

Lakeysha

Otázka je uplně mimo. Slovo čarodějnice vzniklo haněním pohanských kultů křesťany. Prapředci prostě měli svoje svátky, zvyky a tak a to se nehodilo církvi do krámu a tak tyhle tradice nazvala čarodějnictvíma všechno děsně přehnala, aby je lidem zhnusila…