Avatar uživatele
Pokročilý

Kdy a kde se začali lidé zajímat o čarodějnictví (v jakém období)?

Děkuji z aodpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

V roce 1604 král Jakub I. vydal zákon o čarodějnictví, ale ten byl v roce 1736 zrušen a vydán nový, podle něhož nic jako čarodějnictví neexistuje. Od této chvíle začaly čarodějnice žít utajeně a od začátku 18. stol. se čarodějnictví považovalo za mrtvé. Vše co se o čarodějnictví - SN psalo, bylo silně proti, neboť se nahlíželo z křesťanského pohledu. mrtvé. Vše co se o čarodějnictví - SN psalo, bylo silně proti, neboť se nahlíželo z křesťanského pohledu.
V roce 1921 dr. Margaret Murrayová vydala knihu "The witch cult in western europe", kde popisuje historii čarodějnictví a konečně se na čarodějnictví začíná pohlížet objektivně.
V roce 1951 byly v Anglii konečně zrušeny poslední zákony proti čarodějnictví a kult Wicca nyní může již volně dýchat a vystoupit ze své ilegality po tolika staletích a zazářit ve své plné kráse.
Poznámka : Účelem tohoto článku není nikoho pobouřit, ale objektivně na základě faktů ať už historických nebo současných vyvrátit chybný pohled na čarodějnický kult, čaroděje a čarodějky.
Nechť se každý drží toho, v co věří a co ho činí šťastným.
viz tento celý článek o historii čarodějnictví :
http://www.jitrnizeme.cz/…
a viz Google :
http://www.google.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ak za čarodejníctvo považujeme činnosť s nadprirodzením, duchmi, božstvom môžeme smelo pozrieť už do praveku. Veď aj liečiteľ u prvotnopospolných rodov bol z pohľadu ostatných čarodej. Čarodeji - šamani boli obdivovaní i prenasledovaní. Nedá sa presne určiť kde a kedy čarodejníctvo vzniklo, ale postupom času z neho vzniklo náboženstvo - viera v boha (rôzneho typu).
V staroveku i stredoveku čarodeji postupom času sa zmenili na kňazov jednotlivých božstiev. Tí, ktorí odporovali vládnucej teórii božstva boli prenasledovaní a rôznym spôsobom smrti trestaní.


Avatar uživatele
Zlatý

Každý ví, že se 30. dubna pálí čarodějnice. Většina lidí si však myslí, že pálení čarodějnic má souvislost se středověkým upalováním čarodějnic. Ve středověku se z nepříliš častého pronásledování čarodějů a čarodějnic zrodil a zformoval masový "hon na čarodějnice", který se začal uplatňovat až ke konci středověku. Čarodějnictvím byli obviňováni převážně mastičkáři a báby kořenářky, kteří léčili pomocí bylinek, což někteří lidé považovali za zázraky a kouzla.
Ve skutečnosti má pálení čarodějnic něco společného se starodávnými příběhy a bajkami. V těchto bájích se říká, že noc Filipojakubská, tj. z 30. dubna na 1. května je kouzelná. V Německu se o této noci vypráví jako o pověstné reji čarodějnic. I Češi věřili, že báby čarodějnice tropí zvláště tuto noc své čáry a kouzla. O samotném pálení čarodějnic před prvním májem není v české minulosti dokladu a proto se domníváme, že tento zvyk k nám přišel asi z Německa. Je rovněž možné, že pálení čarodějnic vzešlo z pálení Svatojánských ohňů. Přesto je tento zvyk velmi starý, který možná vznikl už v pohanských dobách.
Tento zvyk se dochoval až do dneška, přestože ho zvlášť v tomto století začali zakazovat, neboť bylo nařízeno, aby se netrpělo pověrečné pálení ohňů "aby se s tím čarodějnice zahnaly". Ani v době vlády komunistů to tyto ohně neměly lehké. Byly přejmenovány na "Vatry míru" a byly přesunuty na 5. května. Až zase v posledním desetiletí se tento zvyk vrátil snad do všech měst a vesnic, kde rok co rok pálí své čarodějnice.

Každá ženská,která uměla používat byliny pro léčivé účinky a znala přírodu a rozuměla jí,mohla být považována za čarodějnici....

Zdroj: http://mirosovice.cz/index.php ?option=com_content&task=view& id=55&Itemid=87


Avatar uživatele
Pokročilý

Otázka je uplně mimo. Slovo čarodějnice vzniklo haněním pohanských kultů křesťany. Prapředci prostě měli svoje svátky, zvyky a tak a to se nehodilo církvi do krámu a tak tyhle tradice nazvala čarodějnictvíma všechno děsně přehnala, aby je lidem zhnusila...

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3830
Zlatý Drap 2291
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.