duch svaty

Kdo začal ekonomickou válku Západu s Ruskem?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Ta probíhá už hezky dlouho. Různé sankce proti Rusku neobyčejně oslabily západní společnost, a posílily Rusko a jeho hospodářství. Protože se Rusko muselo stát soběstačné. Naopak zde nemáme nic, vše v cizích rukou a z dovozu. Ekonomická válka Západu je bohužel vedena ideologicky, a žádný ekonom jí nemůže tleskat.

Další odpovědi
paul1

O sankcích je tu dobrý článek, zajímavá je i diskuse.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/ukraji­na-rusko-valka-vladimir-putin-protiruske-sankce.A220907_094­021_zahranicni_misl

dubraro

V podstatě nikdy nepřestala, přinejmenším od 2. světové války.

led

Ekonomická vojna začala už pred vznikom štátnych útvarov.
Pokiaľ máte na mysli Sovietske Rusko po roku 1917 a jeho následníkov, tak od „bolševickeho prevratu 1917“ začala vojna svetových mocností proti moci Sovietov, nielen ozbrojenou formou, ale aj formou ekonomickou.
Pokiaľ chcete mená, pozrite si zoznam najvyšších predstaviteľov štátov bojujúcich proti „bolševickému Rus­ku“

Poznámka:
Súčasné boje armádami Ukrajiny a Ruskej federácie sú
„ozbrojené pokračovanie politiky protiruského ekonomicko-politického boja vojenskými prostriedkami“.
…nie je to žiadna novinka, je to prispôsobenie slávnej vety pruského generála Carla von Clausewitz (1780–1831) dnešným časom:
„vojna je len pokračovaním politiky inými prostriedkami“