Justin1

Mohou za to ti, kteří vycházejí z předpokladu, že opatření proti koronaviru platí jenom tehdy, když jejich dodržování někdo kontroluje a vymáhá, a sotva kontrola přestane, opatření neexistují. Přitom už ta epidemie trvá dost dlouho na to, aby každý pochopil, co a proč má dodržovat, tak nechápu, proč pro tolik lidí je pořád synonymem úspěchu to nepochopit, opatření ignorovat a v případě rozšíření nákazy tvrdit, že za to nikdo konkrétní nemůže a že se tomu nedalo zabránit. Jak dlouho si ještě chceme hrát na to, že jsme moc malí a bezvýznamní na to, abychom svým jednáním na něco mohli mít vliv?

Pepa25

Příliš brzy na hodnocení. Pravděpodobný pacient 0, který byl v tom speciálu, je sice jmenovaný (ten lékař), ale asi není dobré se unáhlit s hodnocením na základě jednostranné informace.

elkon

Nevím kde vidíš zničené životy, ale nechápu, proč hlavní doktor výpravy nemá očkování. Možná je nakazil právě on. To je amatérismus a kamarádíčkování.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Názor lékařky: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=dzMS19WAX­N4

zjentek

Elkon a nebyly by jednodušší ŘÁDNÉ testy na kovida těsně před odletem, než nesmyslně řešit, kdo je či není očkován? Tedy IMHO pokud hledáme nakažené, řešit očkování je jakkoli prd platné, zvláště když VÍME A DÁVNO JE POTVRZENÉ, že dosud existujícími typy testů najdeme mezi očkovanými obdobný podíl nakažených, jako mezi zdravými, kteří kovid dosud neprodělali.

Dochy

„když VÍME A DÁVNO JE POTVRZENÉ, že dosud existujícími typy testů najdeme mezi očkovanými obdobný podíl nakažených, jako mezi zdravými, kteří kovid dosud neprodělali.“ – zdroj? Já to nevím.
A pokud se nepletu, tak všichni co letěli měli být před odletem testováni. Ale jak víme, všechny typy testů fungují spolehlivě až od určitého množství viru v těle, takže jsou neúčinné ihned po nakažení, ale registrují vir až po nějaké době kdy se v těle množí.

zjentek

@elkon>>> lékaře v tomto případě celkem chápu. Aby je společnost neodsoudila coby zavrženíhodné, po dosud známých faktech o očkování nejspíše raději začali improvizovat z důvodu vlastní bezpečnosti a zachování zdraví a prakticky jim nezbývá, než tzv. kázat vodu a pít víno. To znamená, že ti rozumně pracující s informacemi očkování široké veřejnosti sice běžně doporučují, sami se však obloukem vyhnou. je to přirozené. Podobně jako by se vždy jistě našli podobně spekulující a vyhýbající se jedinci, kdyby byl vládou a později „masově“ doporučovaný například alkoholismus.

A když si článek přečteme pořádně, zjistíme, že kovida měli i tací, ketří byli řádně očkováni a během letu použili respirátor.

zjentek

Justin, tvá poslední věta by se mohla tesat do kamene.

IMHO je MNOHEM POHODLNĚJŠÍ vytvořit nesmyslnou vakcínu.

Jen přemýšlím, jakou marností, plýtváním lidskými silami, časem i prostředky je například celé to „kovidočkování“ bez zažitých charakterových vlastností člověka, o kterých tady v odpovědi vlastně píšeš i ty.

Justin1

zjentek: Za plýtvání bych považoval i výrobu těch roušek a respirátorů, které se dostanou do rukou, na bradu nebo na pusu (ale ne na nos) lidem, kteří hlavní význam těchto ochranných pomůcek chápou takto: „Budu ukazovat, že to mám, ale nasadím si to jedině tehdy, když to po mně bude chtít někdo, koho já uznám za toho, kdo to po mně může chtít.“

zjentek

„Budu ukazovat, že to mám, ale nasadím si to jedině tehdy, když to po mně bude chtít někdo, koho já uznám za toho, kdo to po mně může chtít.“ Není co dodat…