Kdo z nás je nejsvětější …

…Petr(doplň sám) nebo já,Pavel ?!

Nejlepší odpověď
annas

Trochu historie.

V evangeliích je Petr na mnoha místech uváděn jako první a i na jiných místech je zdůrazňováno jeho prvenství. Už v evangeliích Petr také mluví a jedná jménem ostatních apoštolů a naopak Ježíš žádá jeho službu a dává mu pokyny. Žádal ho také, aby mimořádně získaným penízem zaplatil daň za něho i za sebe.

Ježíš ujistil Petra o své mimořádné pomoci ve spojení s Petrovými slabostmi. Těsně před předpovědí jeho trojího zapření dříve než kohout zakokrhá mu řekl: „Já jsem za tebe prosil, aby tvá víra neselhala; a ty, až se obrátíš, buď posilou svým bratřím.“
Petrovo vystupování bylo po převzetí úřadu prosté, s autoritativním rozhodováním.

Pavel z Tarsu původním jménem Saul (Šavel), se po svém obrácení, stal jedním z nejvýznamnějších apoštolů, protože bez výhrad otevřel brány Církve všem národům a kulturám. Odtud také jeho název „apoštol národů“.
Skončil tragicky. Byl sťat mečem. Na onom místě byl zbudován kostel s trapistickým klášterem „Tre Fontane“. Podnětem k názvu se stala legenda týkající se Pavlovy useknuté hlavy, že tam, kam padla a dvakrát poskočila, vytryskly tři prameny.

To, v čem je jejich rozdílnost, je to, že Petr šel hlásat evangelium křesťanům především ze židovství, zatímco Pavel hlásal evangelium především pohanům."

V tomto směru měl větší význam Pavel.

http://catholi­ca.cz/?id=2698

Další odpovědi
Děda Louda

Asi ještě někdo chybí, protože nejsvětější je, jak všeoobecně známo, trojice.

anonym

Mně je to jedno Petr nebo Pavel, prašť jak uhoď…
Doplňuji:
To jsou ty školní otázky?

led

Apage Satanas!
„…pretože zvesť o vašej viere sa rozšírila po celom svete … " (Rim 1,8–11n.)
"Vypočujeme si ťa inokedy!“ (Por. Sk 17,16–34.)

Doplňuji:
http://www.ka­tolici.szm.com/ZI­VOTOPISY/Jun/Pe­ter_a_Pavol.html

led

Pre Děda Loudu,
najsvätejšia trojica je Otec, Syn a Duch svätý
Ale mám pocit, že otázka znela, kto z tých dvoch menovaných je svätejší.
Mýlim sa ?

Děda Louda

Máš pravdu a současně se mýlíš. Otázka zněla: Kdo z nás je nejsvětější …

…Petr(doplň sám) nebo já,Pavel ?!

led

Pre barbakana,
vaša svätožiara úspešne zakrýva rožky
http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/thumb/3/3d/Pan_an­d_Daphnis.jpg/250px-Pan_and_Daphnis.jpg