Nela56

Kdo se ptá, nerad dá.. Platí to ?

Držíte se toho ? Já se osobně třeba vždy ptám, než něco nabídnu, jelikož sama nemám ráda, když mi například někde na návštěve někdo něco dá, třeba k jídlu, bez zeptání a mi je potom blbé to nesníst, i když mi to nechutná a tak.. Na štěstí jsem to zatím, vždy zvládla :D A to nejím hrozně moc věcí :D
Vím, že to každý myslí dobře, ale měli bychom si uvědomit, že zeptat se je asi lepší, než uvádět druhého do rozpaků, ne ?

Odpovědi
Rokio

Hlavně, když člověk něco nabízí, tak by měl být připravený to poskytnout.

Jinak s tebou souhlasím. Lepší je něco nabídnout a čekat na kladnou, či zápornou odpověď než někomu něco dát, co obdarovaný ani nesní, nebo sní s obtížemi (pouze ze slušnosti).

Pokud se jedná o dlouhodobého pravidelného návštěvníka, tak podle mě je dobré se sním domluvit, co má rád a připravit mu to, nebo alespoň si nechat od něj sdělit, co jíst nesmí nebo mu velmi nechutná.

anonym

A taky neptej se a čiň!